Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a Dobrušky, dále dobrovolní hasiči ze Slavětína, Bohuslavic a Nového Města nad Metují. "Kvůli rozsahu požáru musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu a na místo byly vyslány další jednotky profesionálních hasičů z Náchoda, dobrovolných hasičů z Českého Meziříčí, Velké Jesenice, Opočna, Jasenné, Jaroměře, Dobrušky a České Skalice," popsala mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

Po příjezdu první jednotky na místo hasiči zjistili, že stoh o rozloze zhruba 80 krát deset metrů je celý v plamenech. Lisovaná sláma byla uložena venku na panelovém podlaží u skladovací haly s krmným obilím a poblíž kravína. Hasiči ihned začali s hašením a také ochlazováním přilehlých objektů.

"Účinným a rychlým zásahem se jim podařilo zabránit rozšíření plamenů na kravín se zvířaty i skladovací halu. Vysoký stoh slámy hasiči musejí postupně rozebírat a dohašovat. Požár se podařilo lokalizovat dnes 3. listopadu po šesté hodině ráno," dodala Žahourková. Na místě stále zůstali hasiči kvůli rozebírání a dohašování požáru a také vyšetřovatelé, aby zjistili příčinu vzniku požáru. "Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na šest milionů korun," informovala mluvčí. Při požáru nebyl nikdo zraněn.