Na místo řádění „červeného kohouta“ byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Nového Hrádku, Nového Města nad Metují, České Čermné a Borové. „Hořet začalo v místnosti v přízemí chalupy, která je využívána k trvalému bydlení. Nově zrekonstruovaný objekt byl částečně roubený a zčásti zděný. Požár se z přízemní místnosti rozšířil do obytného podkroví a na střechu chalupy,“ popsla požár mluvčí Hasičského záchranného sboru Martina Žahourková.

Hasiči nasadili několik vodních proudů a požár v 16.35 hodin lokalizovali. „Po celou dobu museli zasahovat v dýchacích přístrojích a vodu na místo dopravovali kyvadlově. Při požáru byl lehce zraněn jeden z dobrovolných hasičů, který se popálil. Jeho zranění nejsou vážná a ještě ve večerních hodinách byl propuštěn domů,“ uvedla Žahourková.

Požár se ještě ve večerních hodinách nepodařilo zlikvidovat, hasiči rozebírali střešní a stavební konstrukce v půdním prostoru, vyhledávali a dohašovali skrytá ohniska. Majitel chalupy předběžně vyčíslil škodu na dva miliony korun. Příčiny vzniku této události zatím nejsou známy s ohledem na sobotní dohašování požáru.

zdroj: www.hzshk.cz