"V ranních hodinách byl vyhlášen poplach několika jednotkám hasičů kvůli ohlášenému požáru v areálu tiskárny v Novém Městě nad Metují v ulici Pod Vinicemi. Hořet začalo v samostatně stojící buňce, která sloužila jako kompresorovna. V její bezprostřední blízkosti byla hala a sklad s papírem, které byly ohroženy případným rozšířením plamenů. V první chvíli se zachovali ukázkově zaměstnanci firmy, kteří se snažili udržet požár uvnitř buňky pomocí hasicích přístrojů – využili 14 přístrojů a dvě větší lahve naplněné oxidem uhličitým. Tím se podařilo zamezit nekontrolovanému šíření ohně až do příjezdu jednotek hasičů. Ti už pak nasadili na likvidaci vodní proudy a odvětrávali okolní uzavřené prostory pomocí přetlakové ventilace," popsala zásah mluvčí hasičů Martina Götzová.

"Požár je pod kontrolou, provádíme likvidační práce. Záběry pochází z samotného počátku zásahu," uvedli před 10. hodinou hasiči.
VIDEO: Požár haly s chemikáliemi v Novém Městě způsobil škodu za 10 milionů

Požár se mimo kompresorovnu už nedostal, přilehlou halu ani sklad nezasáhl. Místo jeho vzniku ohledal vyšetřovatel hasičů.

"Jako příčina byla stanovena technická závada na elektroinstalaci. Škoda se podle předběžného odhadu pohybuje kolem jednoho milionu korun, uchráněné hodnoty jsou naopak v řádech milionů korun. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a Dobrušky a JSDH Nové Město nad Metují, Bohuslavice nad Metují, Opočno a Dobruška. Dobrovolná jednotka z Náchoda držela zálohu na vlastní zbrojnici pro případ jiné události," dodala Götzová.