„Náš národ má specifický smysl pro humor a z historického pohledu jsme přece „smějící se bestie“. Proto třeba ani koronavirus není tabu pro legraci, spíše naopak,“ sdělil před časem Jan Tatarka v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

Jeho přístup k humoru charakterizují slova z písně Jarka Nohavici: „dokud se zpívá ještě se neumřelo“. S humorem je to totiž podle Oraze stejné, dokud se smějeme, tak to není špatné. Nedovede si vůbec představit situaci, že by nás humor úplně opustil.

Vyberte z pětice „tatarkových“ vtipů ten nejlepší. Hlasujte v anketě pod článkem.

„V záplavě poplašných zpráv, všeobecné hysterie a všudepřítomného stresu je humoru potřeba o to víc,“ tvrdí Jan Tatarka s tím, že inspirace je všude bezbřehé množství. Jen jí podle něj uchopit a pobavit lidi, to je smysl jeho tvorby.

Setkání naživo 

A jeho kreslené vtipy prakticky na všechna témata sklízí na sociálních sítích, hlavně pak na Facebooku, vesměs pozitivní reakce. Pokud máte Oraze v oblibě, tak jistě přivítáte možnost setkat se s ním i naživo a to už v sobotu 29. července 2023 v kempu Žralok v Plumlově na Prostějovsku, kde proběhne velká akce s názvem Setkání kreslířů černého humoru a karikaturistů a Jan Tatarka tam samozřejmě nebude chybět.


Nahrává se anketa ...

close Facebook Deník Styl je tu pro každého. info Zdroj: Deník/Denisa Lottmannová zoom_in Facebook Deník Styl je tu pro každého.