VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Americký vojenský konvoj

Názory obyvatel na průjezd kolony byly kladné. Proti byla jen hrstka lidí

Náchod - Průjezd amerických vojáků Náchodem vzbudil vesměs kladné reakce obyvatel. V neděli se na průjezd tří vojů americké armády přišly podívat tisíce lidí, postávajících podél cest. Odpůrců konvoje se nakonec našlo jen minimum.

Vojáci dostali pivo z Náchoda

Náchod - Američtí vojáci dostali na hraničním přechodu v Náchodě na uvítání pivo ze zdejšího pivovaru Primátor. Organizátoři uvítání jim ho předali na hranicích, kde konvoj na několik minut nečekaně zastavil.

Dragouni na uvítání zastavili

Náchod - Silnice od hraničního přechodu v Náchodě-Bělovsi až po most u Vysokova na výjezdu z Náchoda byla včera z obou stran v obležení. Tisíce lidí přišly uvítat konvoj americké armády, jednotky, které se přezdívá Dragouni, nebo se na něj alespoň podívat.

Konvoj amerických Dragounů vítaly v Čechách tisíce lidí podél cest

Náchod /FOTO/ - Téměř čtyřicet vojenských vozidel americké armády, obrněnců Stryker a vozidel Humvee, projelo dnes 29. března východními Čechami. Vojáci z 2. jízdního regimentu americké armády, kterému se přezdívá Dragouni, vjeli do Čech na hraničním přechodě v Náchodě-Bělovsi.

Jízda z Náchoda do Pardubic Strykerem. Jako v obýváku

Náchod, Pardubice - Jízda z hranic do Pardubic transportérem. Vojáci na některých místech nestíhali mávat

OBRAZEM: Náchodem projel konvoj americké armády

Náchod /FOTO/ - Podívejte se na fotografie průjezdu konvoje americké armády Náchodem. Uvítaly ho tisíce lidí, odpůrců bylo minimum.

Američtí Dragouni projedou Náchodem

Náchod - Jednotky 2. jízdního regimentu americké armády, který nese přezdívku Dragouni, zřejmě na konci března projedou Náchodem. Vesměs kolová bojová vozidla Stryker se budou vracet ze cvičení v Polsku a v Pobaltí na svou domovskou základnu v Německu. Stane se tak zřejmě 29. března. Náchod je podle Ministerstva obrany jedním z předpokládaných míst, kde jednotky překročí hranice.

Už se ví, kdy Američané přijedou do Náchoda

Náchod - Celkem 39 vojenských vozidel se 135 vojáky překročí v neděli 29. března česko-polské hranice v Náchodě-Bělovsi ve třech časových intervalech s hodinovými odstupy.

Jásot i nadávky. Američany přivítá obojí

Východní Čechy - Zatímco v Polsku lidé americké vojáky podle médií vítají s obrovskou pompou, v Česku se „dragounská jízda" scvrkává na spory mezi jejími příznivci a odpůrci.

Američané už náchodské pivo dávno znají

Náchod - Každý voják amerického konvoje, který zítra projede Náchodem, dostane lahev zdejšího piva Primátor. Zřejmě v Pardubicích, kde budou spojenečtí vojáci nocovat a v Náchodě nemusí ani zastavit, jim ho má předat koordinátor vítání za Náchodské Josef Matyáš.

Spanilá jízda má i odpůrce

Náchod - Proti zítřejšímu průjezdu amerických vojáků Náchodem se vyhranili náchodští komunisté. Na jejich internetových stránkách nabádají občany k tomu, aby veřejně vyjádřili nesouhlas s průjezdem amerických vojáků městem.

Josef Matyáš: 'Neměli bychom se nechat zahanbit'

Náchod /ROZHOVOR/ - Proč chtějí někteří náchodští obyvatelé v neděli vítat americké vojáky při jejich průjezdu městem? Co si o jejich spanilé jízdě ze cvičení v Pobaltí na základnu v Německu myslí? A proč to vlastně dělají? Na to jsme se zeptali Josefa Matyáše, který je hlavním organizátorem vítání konvoje v Náchodě.

Náchodští mají pro Američany zdravici

Náchod - Američané jsou spojenci minimálně v rámci Severoatlantické aliance, a proto si Náchodští připravili zdravici, aby americký vojenský konvoj, který do Čech přijede v neděli přes hraniční přechod v Náchodě-Bělovsi, uvítali náležitě a s poctami a sdělili vojákům, že si jejich přítomnosti váží.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT