KDY: 28. 11. 2019 od 18.00
KDE: Broumov
ZA KOLIK: 60 Kč

V sále Kreslírny v broumovském Klášteře máte možnost besedovat o formách umění a útlaku v době komunistického režimu. Moderuje: Petr Bergmann. Rezervace: martina.junkova@broumovsko.cz, tel. 734 443 165

přednášející: Josef Skalník
nar. 1948 v Praze, žije v Praze a na Bali. Je výtvarníkem a grafikem, vystavoval po celé Evropě, Severní Americe, v Japonsku, Africe a jihovýchodní Asii. V roce 1970 spoluzakládal Jazzovou sekci, která se stala platformou nezávislé kultury v normalizačním Československu. Od roku 1977 působil v pražském Činoherním klubu, kde pořádal výstavy indexových umělců, ke kterým sám patřil. Spolupracoval rovněž se samizdatovými redakcemi Revolver Revue, Lidové noviny a podobně. V listopadu 1989 byl zakládajícím členem Občanského fóra a v roce 1990 patřil do prvního týmu poradců prezidenta Václava Havla. Na prezidentovo přání vytvořil státní znak. Joska Skalník je stále aktivním výtvarníkem, vystavuje po celém světě a v broumovském Dialog Café pohovoří o umění v disentu, o letech umělecké a osobní nesvobody a vlastní reflexi třiceti let demokratického vývoje.

přednášející:Pavla Jonssonová
ve své knize Devět z české hudební alternativy osmdesátých let, představuje činnost Jazzové sekce a významné postavy širokého spektra tehdejší paralelení hudební kultury. Mimojiné se věnuje aktivně hudbě a je členkou hudebního tělesa Zuby Nehty. Její kniha bude na místě dostupná.