Mimořádné večerní prohlídky Muzea Náchodska
(7. a 8. srpna od 18.30 a od 20.00, Náchod):
Muzeum Náchodska zve na speciální večerní komentované prohlídky výstavy Ztracená podkova zimního krále a stálé expozice muzea. Prohlídky se uskuteční v době konání tradiční Vavřinecké poutě v Náchodě, a to v pátek a sobotu. Za plné vstupné 100 Kč či snížené 50 Kč budou mít zájemci možnost zažít atmosféru večerního muzea a poslechnout si výklad jak v Broučkově domě na Masarykově náměstí, tak ve výstavní síni v Tyršově ulici. Počet míst je omezený, objednávejte se proto předem na e-mailu: kosslerova@muzeumnachodska.cz nebo tel. č. 607 067 934. Prohlídka začíná ve výstavní síni muzea v Tyršově ulici. V srpnu mohou zájemci navštívit stálou expozici a výstavu Ztracená podkova zimního krále i každé pondělí. Otevřeno bude klasicky 9 - 12 a 13 - 17 hod.

Festival sladkostí a zmrzliny.
Tipy na víkend 8. a 9. srpna na Hradecku
Rockeři se znovu sjedou do Třtěnic.
Tipy na víkend 8. a 9. srpna na Jičínsku

Dubenské řechtání 2020
(8. srpna od 10 hodin, Dubno):
V přírodní rezervaci Dubno u České Skalice se chystá další ročník koňských her. Zábava a podívaná bude pro všechny věkové kategorie. Na své si přijdou nejen milovníci krásných koní a zvířat, ale i široká veřejnost všech věkových kategorií a kamarádi i obdivovatelé těchto vznešených zvířat. Dubenské řechtání se uskuteční v sobotu 8. srpna. V 10 hodin odstartuje společná vyjížďka, od 14 hodin u pomníku Spícího lva za farmou Dubno vypukne Dubenský Extreme Trail Horse. K vidění budou různá plemena koní i různé rychlostní a dovedností disciplíny. Některé si budete moci vyzkoušet i vy nebo vaše děti. Vše vyvrcholí slavnostním vyhlášením výsledků.Zajištěný je i večerní program - od 18 hodin se můžete těšit na posezení s živou hudbou k tanci i poslechu, zahraje Jarka Plesara a spol. Střecha nad hlavou je zajištěná, takže počasí nic neohrozí. Chybět nebude ani něco dobrého k snědku a bát se nemusíte ani o svůj pitný režim.

Z muzikálu Noc na Karlštejně.
Tipy na víkend 8. a 9. srpna na Trutnovsku
Kunštátský drvoštěp
Tipy na víkend 8. a 9. srpna na Rychnovsku

Architektem s Jurkovičem
(8. srpna od 10, 12, 14 a 16 hodin, Nové Město nad Metují):
Zážitkový program s oživlou postavou architekta Dušana Jurkoviče slibuje nevšední prohlídky špýcharu a zahrady. Akce, na kterou zve novoměstský zámek, je vhodná (nejen) pro rodiny s dětmi. Organizátoři doporučují vhodnou obuv. Rezervace prohlídek: tel.: 491 472 523, pokladna@zameknm.cz.