Festival Artu Kus

Devětadvacet kapel a představení malých divadel na třech otevřených scénách, také workshopy, noční projekce, autorská čtení a ještě mnohem víc nabídne druhý ročník uměleckého festivalu Artu Kus, který ve čtvrtek začíná v Trutnově v areálu Bojiště. Potrvá do neděle do 23. srpna.

Festival, který sám sebe charakterizuje jako oslavu svobodného ducha, otevřenosti, tolerance a tvůrčího či tvořivého pojetí života, nabídne nejen umělecké zážitky různého druhu, ale pobídne samotné návštěvníky také k vlastní tvorbě a uměleckému vyjádření. Trutnovský festival Artu Kus chystá i speciální program pro děti.

Víkend ve znamení vína v Broumově

Dobročinný večer pro Broumovsko a Vinum et Cetera. Dvě oblíbené letní akce spojené s ochutnávkou skvělých vín a dobročinností se uskuteční během tohoto víkendu v broumovském klášteře.

V pátek 21. srpna v 18 hodin odstartuje v klášterních Opatských sálech tradiční Dobročinný večer pro Broumovsko – filantropicky laděná společenská akce, spojená s ochutnávkou vín, rautem, hudebním programem a tichou i veřejnou aukcí vín a uměleckých předmětů. Celý výtěžek večera, do něho bude zahrnuto i vstupné 500 korun, putuje na podporu grantového programu Máme rádi Broumovsko a na vybrané aktivity Agentury pro rozvoj Broumovska, která akci pořádá. Místa jsou ještě volná, zájemci se mohou registrovat na emailu dobrocinny.vecer@broumovsko.cz.

Policie ČR. Ilustrační foto
Muž vyhrožoval výbuchem budovy v Hradci Králové

V sobotu 22. srpna ve 13 hodin naváže na tuto akci Vinum et Cetera - oblíbená veřejná ochutnávka vín z kolekce Salonu vín ČR. Ochutnávky se účastní i Marek Babisz, hlavní sommelier Salonu vín ČR. Ten mimo svou stálou expozici na zámku ve Valticích představuje veřejnosti vína externě pouze jednou v roce, a to právě v Broumově. Návštěvníci tak mohou vína nejen ochutnat, ale také se o nich dozvědět mnoho informací, včetně zajímavostí o pěstování a technologii zpracování. 

O hudební program se postarají Cimbálová muzika Bača, zpěvák a kytarista David Fiedler a broumovští hudebníci Tomáš Mrština a Jakub Šafář, kteří zajistí neformální afterparty v Růžovém dvoře. Vstupné je 90 Kč na místě, 70 Kč v předprodeji - vína se platí zvlášť. Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Na dětském cyklistickém závodě bude fandit i Jan Hruška  

Již tuto neděli se uskuteční 2. ročník cyklistického závodu určeného ryze pro širokou dětskou veřejnost JUNIOR cup VOJENSKÉ POJIŠŤOVNY. Bude to den plný cyklistiky a zábavy a ke všemu nemusíte jezdit nikam daleko, závody se totiž odehrají přímo v centru Hradce Králové v krásném prostředí Šimkových sadů. Na start se děti mohou postavit hned dvakrát. „Dopoledne se bude konat nepovinná časovka pro ty, kteří si chtějí zazávodit více a ještě si vyjet dobrou startovní pozici na odpolední hlavní závod.

Hradec Králové - 2. náměstek primátora Martin Hanousek převzal v úterý v Praze cenu za 1. místo v projektu Obec přátelská seniorům. Výhra poputuje na služby seniorům.„Obdrželi jsme dotaci 2 miliony korun. Bude směřovat na aktivity pro seniory – celoživotn
Krizi hradecké koalice má rozlousknout nedělní schůzka

I letos držíme tradici a budeme losovat 3 unikátní dresy od firmy Kalas, které podepsal nizozemský cyklista Mathieu van der Poel, MS v cyklokrosu a jeden z nejvšestrannějších cyklistů současnosti. Celým závodním dnem bude děti provázet, radit jim a hlavně fandit, Jan Hruška, jediný držitel růžového trikotu z Giro ď Italia a účastník všech světových Tour. Pokud si děti na obě distance netroufají nebo máte na dopoledne, případně odpoledne jiný program, je možné se rozhodnout pouze pro účast v jednom ze závodů,“ vysvětlila za závod Zuzana Hrušková.

Více informací a přihlášky na závod naleznete na www.sportasistent.cz.