Název akce Garden party 2019
KDY: 28. 9. od 14.00
KDE: Police nad Metují 
ZA KOLIK: Není uvedeno 

Společenské setkání s nádechem recese se uskuteční v sobotu 28. září v Polici nad Metují. Na polickém náměstí se ve 14 hodin sejdou páni továrníci, bankéři a statkáři, kteří si se svými blízkými užijí tradiční Garden party. Oděni do módy z první poloviny 20. století se po slavnostní promenádě náměstím „špacírem odeberou ku restaurantu Hvězda, kde veseliti se budou až do kuropění“.

Název akce Posvícení a Dožínky
KDY: 28. 9. od 9.30 
KDE: Česká Skalice, Ratibořice
ZA KOLIK: Není uvedeno  

V sobotu 28. září vyjde v 9.30 hodin z maloskalické návsi zpívané procesí ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Malé Skalici, kde se uskuteční slavná mše svatá s muzikou. V pravé poledne bude následovat dožínkový vinš ženců a chasy kněžně Zaháňské u ratibořického zámku. O hodinu později vypukne posvícenská hostina s rozvernými písněmi a bujarými tanci jako oslava ukončení sklizně na dvoře Rudrova mlýna. Bude představen zapomenutý zvykoslovný obřad Tlučení kohouta v dobových kostýmech. Připravena je také soutěž o ty nejlepší posvícenské koláče pro všechny hospodyňky. Vystoupí folklorní soubor Barunka, komorní soubor Ritornello či mistr světa v práskání bičem.

Název akce Svatováclavská slavnost
KDY: 28. 9. od 15.00 
KDE: Červený Kostelec 
ZA KOLIK: zdarma 

Městské kulturní středisko ve spolupráci s městem Červený Kostelec si Vás dovolují pozvat na Svatováclavské slavnosti, které se uskuteční v sobotu 28. září v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla od 15 hodin. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní i doprovodný program pro děti a občerstvení. Nejmenší se mohou těšit na pohádku, hledání Svatováclavského pokladu, šermířské vystoupení Manů Přemysla Otakara a výuku šermířského umění, malování na obličej, výrobu lampionků a také na večerní lampiónový průvod spojený s hledáním Svatováclavského pokladu. Hudbou potěší Městský dechový orchestr Červený Kostelec nebo KoALA party band.

Název akce Chovatelská výstava
KDY: 28. a 29. 9. 2019
KDE: Nové Město nad Metují
ZA KOLIK: Není uvedeno   

Český svaz chovatelů, Nové Město nad Metují pořádá o tomto víkendu ve svém areálu v Krčíně již 47. PODORLICKOU VÝSTAVU A OKRESNÍ SOUTĚŽ drůbeže, králíků, holubů, výletků holubů. Dále uvidíte expozice okrasného ptactva, bažantů, terarijních zvířat morčat a mnohé další. Pro děti jsou připraveny projížďky na koních a malování obličeje. Otevřeno je od 8 hodin, v sobotu do 17 a v neděli do 13 hodin.

Název akce Den a noc otevřeného pivovaru
KDY: 28. 9. od 11.00
KDE: Pivovar Náchod 
ZA KOLIK: Není uvedeno

Pivovar Primátor Náchod pro vás v rámci dnů českého piva připravil exkurze zdarma s možností ochutnávky za dobrovolné vstupné. Po prohlídce pivovaru budete mít možnost posedět v návštěvnickém centru a ochutnat pivo z čerstvého zeleného chmele a další ze širokého sortimentu pivovaru. Akce se koná v sobotu 28. září od 11 hodin. Doporučujeme rezervaci na telefonu: 605 234 682 nebo mailu: petra.kulhava@primator.cz

Název akce Traktoriáda 
KDY: 29.9. od 14.00
KDE: Suchý Důl 
ZA KOLIK: Není uvedeno

8. ročník přehlídky a soutěže traktorů se koná v neděli 29. září v Suchém Dole pod Bubnem směrem na Hlavňov. Prezentace traktoristek a traktoristů je od 12.30 do 13.30 hodin, startuje se ve 14 hodin. Připraven je i program pro děti Akce se koná za každého počasí. Občerstvení zajištěno.

Název akce Svatováclavský jarmark
KDY: 28. 9. od 10.00 hodin 
KDE: Pekelské údolí

Neseďte v sobotu doma a vydejte se procházkou z Nového Města nad Metují či ze Starého Města v Náchodě krásnou podzimní přírodou k Bartoňově útulně v Pekle. Tam se uskuteční řemeslný jarmark s nabídkou mnoha rukodělných výrobků, děti se mohou těšit na atrakce a pořadatelé slibují i pekelskou rockotéku. Ta začne od 19 hodin a k tanci a poslechu zahraje DJ Láďa Šafařík. Rozvoz by měl být zajištěný.

Název akce Svatováclavská pouť 
KDY: 26. - 29. 9. 2016
KDE: Jaroměř

Tradiční pouť na jaroměřském náměstí potěší děti i dospělé velkým výběrem atrakcí, mládež se může těšit na dostatek adrenalinu a všechny návštěvníky jistě potěší stánkový prodej, občerstvení, grilované a cukrové pochoutky.