Startuje sezóna na Vodárenské věži v Týništi

Spolek přátel města Týniště nad Orlicí odstartuje v sobotu 30. května letní sezónu ve Vodárenské věži. „O tuto technickou památku a její současné využití se staráme již deset let. Jak je možná už známo, interiér vodojemu byl zařízen pro pořádání výstav a jiných komorních kulturních akcí. Letošní výstava je věnována bezpečnostním složkám na území ČR za uplynulých 150 let,“ představuje expozici předseda spolku Adam Prokeš, který dodává, že o víkendu 30. a 31. května budou přítomni i autoři výstavy, kteří přípravám věnovali více než rok usilovné práce a proto hostům podají vyčerpávající informace.

Hrad Vízmburk se otvírá návštěvníkům, vstupným přispějete na jeho opravu
 
Oprava hradu Vízmburk je v plném proudu. Stavebníci v průběhu měsíce května pokračují v záchranných pracích na obvodu hradu. Zároveň se intenzivně věnují stabilizaci dvou sklepů.

V sobotu 30. května se Vízmburk otevře návštěvníkům, kteří si budou moci prohlédnout výsledky dosavadních oprav, seznámí se s pokračujícím projektem, nebude nouze o jídlo i pití. Akce se uskuteční od 14 do 17 hodin a jako vstupné přispějete sto korunami do sbírky Daruj stovku na rekonstrukci zastřešení a stavební obnovu hradu.

Na Krakonošově náměstí vyvěsí draka na věž Staré radnice 

Trutnov - Morová rána je nyní, zdá se, na ústupu, a tak pan Albrecht z Trautenbergu opět svolává členy své družiny k vyvěšení dračí trofeje na věž Staré radnice. Stane se tak v sobotu 30. května ve večerních hodinách. Ve 21:00 hodin vyrazí tradiční procesí od Dračí uličky a krátce po půl desáté dojde na Krakonošově náměstí k vyvěšení draka.

„Lidé trutnovští a případně i přespolní, pokud se rozhodnete přijít, prosíme, dbejte pokynů rytířů knížete Oldřicha – držte se v bezpečné vzdálenosti a před morovou nákazou se chraňte maskou vyrobenou po vzoru středověkých lékařů,“ nabádají pořadatelé. Vezměte si s sebou zvonky, bubny, rohy, trubky, rámusidla všeho druhu a zvolejte společně „Už ho nesou! Už visí!“