Název akce: Batist nej sestřička 2019
KDY: 5. 10. od 19.00
KDE: Náchod
ZA KOLIK: Není uvedeno 

Finále soutěže Batist Nej sestřička se uskuteční v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Dvanáct finalistek se představí a utká v disciplínách, jako jsou: úvodní představení se a zodpovězení otázky od poroty, módní přehlídka sesterských uniforem i společenských šatů a úkol z ošetřovatelství. Letošní 11. ročník opět připomene, jak důležitá a záslužná je práce zdravotních sester. Večerem vás provedou moderátoři Sandra Parmová a Karel Voříšek. V bohatém programu vystoupí Standa Hložek, Ivana Jirešová, Marián Vojtko, Yvetta Blanarovičová, Naďa Urbánková a další. Nebudou chybět ani krásní mladíci ze soutěže Muž roku.

Název akce: Dopis vojína Caniveta
KDY: 5. 10. v 19.00 
KDE: Česká Skalice 
ZA KOLIK: Není uvedeno  

Divadelní představení v sále sokolovny v České Skalici. Vloni při příležitosti oslav 100 let od vzniku republiky a 100 let od ukončení bojů na frontách první světové války nastudovali ochotníci z Heřmanova Městce komorní drama. Děj se odehrává v roce 1917 na francouzské bojové linii. Příběh nutí k zamyšlení nejen nad rolí, kterou může sehrát poštovní známka v lidském životě, ale také nad otázkou lidského svědomí, nad nejistotou, která provází každý výkon spravedlnosti.

Název akce: Den s hasiči
KDY: 5. 10. od 13.00 
KDE: Česká Skalice 
ZA KOLIK: zdarma 

Hasiči města Česká Skalice vás zvou na Husovo náměstí na akci, kde předvedou nově získanou techniku. Připraveny budou ukázky hasičské techniky a první pomoci. Chybět nebude výšková technika. Hasiči pohovoří o své práci a o tom, co obnáší být dobrovolným hasičem. Přijďte si užít tento program s celou rodinou.

Název akce Den architektury – Jaroměř po roce 89
KDY: 5. 10. 2019 od 9.00
KDE: Jaroměř
ZA KOLIK: Není uvedeno   

Komentovaná procházka s památkáři Jiřím Balským a Matějem Kubinou o výstavbě obchodních domů, satelitní výstavbě, zajímavých příspěvcích architektury a aktuální podobě města Jaroměř. Vývoj města se po stavební stránce od roku 1989 příliš neposouval. Je možné sledovat rozvoj průmyslové výroby, ale i úpadek. Dílčí přestavby a dostavby. Výraznější proměnou prochází město až v posledním desetiletí. Sraz účastníků prohlídky je v sobotu 5. října v 9 hodin na parkovišti Penny Marketu (ul. Na Kameni) v Jaroměři.

Název akce: Výstava na stromech - Cena kakaa 
KDY: 6. - 11. 10. 2019
KDE: Česká Skalice
ZA KOLIK: Není uvedeno

Výstava na stromech je celorepublikový „výstavový happening“ na podporu zodpovědné spotřeby. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Letos se koná pátý ročník zaměřený na podmínky pěstování kakaa v Côte d’Ivoire. Hlavní akce proběhne v neděli 6. října v zahradě Vily Čerych ve 14 hodin. Výstava je přístupná nadále od pondělí 7. října do pátku 11. října od 8 do 15 hodin.

Název akce: Zlatovláska 
KDY: 6. 10. v 15.00
KDE: Červený Kostelec 
ZA KOLIK: od 80 Kč

Divadlo Pohádka Praha uvede v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci krásnou výpravnou pohádku, která vychází z předlohy české lidové pohádky K. J. Erbena. V pohádce se setkáváme se známými postavami – zlým králem, kterému se dostává možnosti porozumět řeči zvířat, jeho sloužícím Jiříkem, jenž přes přísný zákaz ochutná kouzelného jídla, a proto je vyhnán do světa, aby vyhledal princeznu Zlatovlásku. Jiřík na své cestě za Zlatovláskou díky získané schopnosti porozumění všem hlasům a svému dobrému srdci získává řadu přátel jak mezi lidmi, tak mezi zvířátky. Aniž by předem tušil, kterak jejich přátelství a pomoc bude potřebovat.

Název akce: Filmové vzpomínání
KDY: 5. 10. od 14.00 hodin 
KDE: zámeček Bischofstein

Spolek Skály Bischofstein pořádá v sobotu 5. října v od 14 hodin na zámečku Bischofstein promítání skoro zapomenutých, ale nezapomenutelných filmů s lezeckou tématikou převážně z Teplic nad Metují a Adršpachu. Filmy se poté budou promítat ještě v 16 a v 18 hodin.

Název akce Výstava na stromech - Cena kakaa 
KDY: 5. - 12. 10. 2019
KDE: Náchod

SOŠ sociální a zdravotnická Náchod vystaví v parku před vlakovým nádražím v Náchodě fotografie o pěstitelích kakaa z Pobřeží slonoviny. Podmínky panující na kakaových plantážích přibližuje výstava pod širým nebem nazvaná Cena kakaa. Čokoláda patří mezi nejoblíbenější sladkosti. Příběh čokolády má ale i své stinné stránky. Navzdory rostoucí poptávce po klíčové surovině pro její výrobu – kakau – příjmy pěstitelů kakaa často nestačí jejich rodinám na živobytí. Zejména v západní Africe je navíc rozšířená dětská práce, problémem je i ničení životního prostředí. Do 12. října 2019. Výstava na stromech se koná při příležitosti Světového dne důstojné práce.