Do Ardšpachu na sokoly stěhovavé

Agentura ochrany přírody a krajiny připravila pro návštěvníky národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály pozorování hnízdících sokolů stěhovavých pomocí stativového dalekohledu.

„Na soboty a neděle 6. 7. a 13. 14. června jsme nachystali prezentace hnízdění sokolů na prohlídkovém okruhu v Teplických skalách na výhledu na Chrámové stěny od Skalního ostrova za skálou Herynek. Pokud nebude příliš deštivé počasí, naše strážkyně budou se silnou optikou na místě připravené od 10:30 do 17:00 hodin,“ uvedl Petr Kuna z AOPK ČR, Správy CHKO Broumovsko.

Na místo lze dojít po modré turistické značce z Anenského údolí od rozcestníku Krápníky. Pokud přijedete autem, parkujte nejlépe na parkovišti u vstupu do Teplických skal ve Střmenském podhradí u hotelu Orlík, řiďte se dopravním značením s ohledem na rekonstrukci silnice v úseku Teplice nad Metují Bučnice.. Je lepší využít vlak, kterým přijedete až před vstup do skal, když zvolíte zastávku Teplice nad Metují Skály.

Do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou

FAJNPARK je novým konceptem zábavního parku, který vám přináší mnoho originálních atrakcí a zajímavých akcí.

"Přijďte se podívat na zajímavá vystoupení. Pořádáme řadu zábavných akcí pro děti všech věkových skupin. Podívejte se na aktuální program a naplánujte si výlet do Fajnparku".  Více informací na http://www.fajnpark.cz

Na zámek v Doudlebách

Renesanční zámek Doudleby nad Orlicí postupně otevírá své komnaty veřejnosti.
„Zmírňování vládních opatření nám dovoluje konečně vás pozvat k nám na návštěvu. Avšak prozatím pouze v omezené míře – v týdnu je od 10 do 17 hodin otevřen Babiččin dvoreček a zámecký park, o víkendu se ve stejném čase přidá i Muzeum, nově s rozšířenou expozicí jako Muzeum přírodovědy a venkova, a bude možné si zakoupit kávu s sebou,“ zvou zaměstnanci zámku. Více informací na https://www.zamek-doudleby.cz