Cesta Orient Expressem
KDY:
7. 3. od 17.00 hodin
KDE: Police nad Metují
ZA KOLIK: 380 Kč

V Divadelní klubu v Kolárově divadle v Polici nad Metují se v sobotu uskuteční netradiční cestopisné odpoledne. Na programu je ochutnávka jídel typických pro země mezi západní Evropou a Balkánským poloostrovem, kterými Orient Express projíždí. Vyslechnete také hudbu různých evropských národů a prožijete atmosféru posledních let rakousko-uherské monarchie. O hudební produkci se postará multifolklórní kapela Café Baret, která hraje zejména francouzské písně kdysi zpívané po přístavních zákoutích, putykách, kavárnách a vinárnách. Rezervace míst na telefonu: . 604 965 844. Palubní vstupenka bude obsahovat vstup do Orient Expressu a pětichodové degustační menu.

Božanovský zelák
KDY:
7. 3. do 14.00 hodin
KDE: Božanov
ZA KOLIK: 50 Kč

Spolek přátel obce Božanov pořádá v sobotu 7. března 23. ročník soutěže o nejlepší nakládané zelí Božanovský zelák. Příjem vzorků této kysané pochoutky proběhne od 14 do 15 hodin v sále obecního domu, poté dojde k ochutnávce, hodnocení a vyhlášení vítěze. Chuť, vzhled a vůni domácího zelí z vlastního zeláku, připraveného dle vlastní receptury bude posuzovat nejen nezávislá porota, ale i samotní zelmistři. Občerstvení je zajištěno.

Schodolez pro Emmu fest
KDY: 7. 3. v 19.00 hodin 
KDE: Žďárky
ZA KOLIK: 250 Kč

Charitativní koncert v kulturním domě Žďárky pro desetiletou Emmu Zhibovou, které trpí kombinovaným mentálním a hybným postižením. Vystoupí Alkoholica – skvělý polský Metallica tribute band, hronovský punk-ska Heebie Jeebies a Trilobeat (punk-funk) z města Slaný.

Future Gravity
KDY: 7. 3. 2020 ve 20.00 hodin 
KDE: Česká Skalice
ZA KOLIK: není uvedeno

Klub Konvalinkových umělců a volnomyšlenkářů pořádá v hospodě U Konvalinků v České Skalici mimořádný hudební koncert česko-americké kapely Future Gravity z Prahy, která umí přecházet z hardrockových pasáží k mírnému, a občas zasněně alternativnímu rocku. Fanoušci se mohou těšit i na předkapelu, kterou bude skupina Na branku tah (bývalá Jo!ska z České Skalice).

Oslava svátku žen
KDY: 7. 3. 2020 v 18.15 hodin 
KDE: Šonov u Nového Města nad Metují
ZA KOLIK: není uvedeno

Dobrovolný svazek obcí 1866 pořádá v sobotu 7. března kulturní večer k svátku žen, který se koná v místní orelně v Šonově u Nového Města nad Metují. V pořadu vystoupí amatérský divadelní soubor KOUČ.

Křinický masopust a MDŽ
KDY: 7. 3. 2020 od 12.30 hodin
KDE: Křinice
ZA KOLIK: není uvedeno

Průvod masek vychází ve 12.30 hodin od otočky autobusu v Křinicích směrem ke kulturnímu domu, kde vás čekají zabijačkové hody. Po skončení masopustu se v 16.00 hodin na sále uskuteční oslavy svátku žen.

Trampolínková párty 
KDY: 7. 3. 2020 od 9.00 hodin
KDE: Náchod
ZA KOLIK: 150 Kč

SVČ Déčko v Náchodě zve na dvě hodiny veselého skákání a cvičení na sportovních trampolínkách. Bezva zážitek a super hudba pro kluky a holky od 6 do 13 let. Sportovní oblečení, obuv, pití s sebou, v ceně drobné občerstvení. Přihlášky na: www.deckonachod.cz /akce

Sobotní večer ve znamení tance a zábavy
KDY:
7. 3. 2020
KDE: Náchodsko

Ostatková zábava
Obecní úřad Hejtmánkovice pořádá v sobotu 7. března ve 20 hodin v sále kulturního domu Ostatkovou zábavu. Hraje hudba Mamuti. Připravena je výborná večeře i bohatá tombola.

Sportovní karneval
TJ Jiskra Martínkovice zve v sobotu 7. března ve 20 hodin do místního kulturního domu na tradiční karneval. Hraje skupina Ledvin Stones. Masky mají slevu na vstupném.

Ostatková zábava
TJ Sokol Jetřichov pořádá v sobotu 7. března ve 20 hodin v sále místního kulturního domu Ostatkovou zábavu. Hraje skupina Ironick. Zajištěno je výborné občerstvení i bohatá tombola.

Taneční odpoledne
V malém divadelním sále Kina 70 v Novém Městě nad Metují se v sobotu 7. března ve 14 hodin koná další taneční odpoledne. K tanci a poslechu hraje skupina Antares – Lenka a Jan Staňkovi. Vstupné 70 Kč.