Název akce: Vysokovský kohout
KDY: 8. - 10. 11. 2019
KDE: Vysokov u Náchoda
ZA KOLIK: není uvedeno 

Osvětová beseda ve Vysokově vás zve všechny na 52. ročník celostátního amatérského filmového festivalu s mezinárodní účastí Vysokovský kohout. Soutěž se koná ve dnech 8. až 10. listopadu v restauraci U Kohouta ve Vysokově u Náchoda. Kromě promítání soutěžních filmů účastníky čeká beseda se známými hosty, společenský večer s hudbou a soutěžemi, přehlídka oceněných filmů a předávání cen vítězům.

Název akce: 11. Charitní ples
KDY: 9. 11. od 20 hodin
KDE: Červený Kostelec
ZA KOLIK: 150 Kč

Oblastní charita Červený Kostelec pořádá v sobotu 9. listopadu od 20 hodin Charitní ples, který se tentokrát ponese ve stylu benátského karnevalu. Přijďte si užít večer plný tance, zábavy a chutného občerstvení. Hudbu již tradičně obstará skupina Relax Band, moderovat akci bude Simona Babčáková. Výtěžek plesu bude použit na budování nového zázemí pro Mobilní hospic Anežky České. Jedenáctý ročník plesu proběhne v sále sokolovny v Červeném Kostelci.

Název akce: Výlov rybníka za Šolcovnou
KDY: 9. 11. od 10.00
KDE: Hejtmánkovice
ZA KOLIK: zdarma

Obec Hejtmánkovice a další složky obce vás v sobotu 9. listopadu zvou na výlov rybníka za Šolcovnou. Uvidíte tradiční práci rybářů a prohlédnete si v připravených kádích živé ryby z výlovu. Přijďte si od 10 hodin zakoupit čerstvé kapry, amury či tolstolobiky nebo jen tak přihlížet výlovu. Podávat se budou smažené ryby i rybí pochoutky, teplé nápoje a další občerstvení.

Název akce: Brodský rampouch
KDY: 9. 11. v 11.30
KDE: kemp Brodský
ZA KOLIK: zdarma 

Oddíl dálkového a zimního plavání pořádá v sobotu 9. listopadu na rybníku Brodský u Červeného Kostelce druhý ročník závodů Českého poháru v zimním plavání. Začátek akce je v 11.30 hodin.

Název akce: Rock for Big Cats
KDY: 9. 11. ve 20.00
KDE: Česká Skalice
ZA KOLIK: není uvedeno

Ve velkém sále sokolovny v České Skalici se v sobotu 9. listopadu uskuteční Koncert pro velké kočky. Vystoupí kapely Janis Joplin Revival, Santa Morela Band, Neil Young Female Tribute, Los Candeloabros a Experiment Rock. Výtěžek z koncertu, který začíná ve 20 hodin, poputuje na záchranu velkých koček v Africe. Pomozte přežít gepardům a dalším kočkovitým šelmám.

Název akce: Halloween aneb Zahrada duchů 
KDY: 3. 11. 2019 od 16.00
KDE: Náchod
ZA KOLIK: 20/40 Kč

Zábavné a trochu strašidelné odpoledne na zahradě náchodského Déčka pro rodiče s dětmi od 3 do 10 let. Přijďte se pobavit první listopadovou neděli do areálu Déčka, kde čekají hry a soutěže plné duchů a strašidel. Start je u dolní brány od 16 do 16. 30 hodin. Program potrvá přibližně do 18 hodin. S sebou si nezapomeňte vzít baterku a teplé oblečení podle počasí. Vstupné: děti 20 Kč a dospělí 40 Kč.

Název akce: Jak se čert naučil děkovat
KDY: 9. 11. 2019 v 15.00
KDE: Meziměstí
ZA KOLIK: 50 Kč

Tuto sobotu 9. listopadu ožije divadelní sál na meziměstském nádraží představením pro děti. Divadelní soubor Zdobničan z Vamberku vás zve do Pampeliškového království na kouzelnou pohádku, která začíná v 15 hodin.

Název akce: Šípková Růženka
KDY: 10. 11. 2019 od 15.00 hodin 
KDE: Náchod
ZA KOLIK: není uvedeno

Klasická loutková pohádka v podání mistra přednesu Jana Přeučila a jeho ženy Evy Hruškové, první filmové Popelky, se uskuteční v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě. Děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky a všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní.

Název akce:  O pejskovi a kočičce
KDY: 10. 11. 2019 v 15.00 hodin
KDE: Červený Kostelec
ZA KOLIK: 80 Kč

Divadelní pohádka podle předlohy Josefa Čapka se hraje v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Známé příběhy dvou nerozlučných kamarádů o pečení dortu, mytí podlahy, žížale, kterou se nedají zašít kalhoty a panence, co tence plakala. Pohádka je provázená veselými písničkami a baví malé i velké diváky.

Název akce: Turistický výlet
KDY: 10. 11. 2019 

Spolek KČT Náchod vás zve v neděli 10. listopadu 2019 na výlet Dědov, Sluj Českých bratří, Kočičí hrad, Ostaš, Česká Metuje. Trasa měří cca 11 km. Odjezd z Náchoda vlakem do Dědova v 7.59 hodin. Zpět do Náchoda vlakem z České Metuje ve 14.35 nebo v 16.35 hodin.