více >>

Eduard Seják a Petr Stibral / Sochařská zahrada

Akce již skončila

Eduard Seják a Petr Stibral / Sochařská zahrada

Vernisáž 5. 5. 2018 od 17 hodin
6. 5. – 30. 9. 2018

Ve stejný den, kdy bude v Galerii Dům zahájena výstava děl Hynka Martince, bude v klášterní zahradě zahájena výstava Eduard Seják a Petr Stibral / Sochařská zahrada.

Eduard Seják - Nedávný absolvent AVU Eduard Seják (nar. 1988 ve Valticích) v letech 2009–15 studoval sochařství (škola J. Zeithammla). Jeho zkušenost s prací s kamenem vychází již z ranější doby, ze Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích (2003-07). Používá abstraktní, často geometrizovanou formu, jeho intuitivní zacházení s tvarem kamene charakterizuje velkorysost a neokázalá sebejistota.

Petr Stibral se ve svých plastikách a objektech dlouhodobě zabývá vztahem mezi skutečným prostorem a jeho simulací v ploše. Vytváří specifické plochy-reliéfy-prostory, na nichž si divák ověřuje svou schopnost přiznat víceznačnost viděného – skrytost prvnímu pohledu zostřuje jeho kontakt s prostředím. Petr Stibral vytvořil i několik site-specific instalací pro přírodní a městské prostředí, pro něž je charakteristická subtilnost intervencí, – odebírá vzorky z krajinné či městské reality a „klonuje" je, současně ale část genetické informace klonu posune u obecnější vlastnosti tak, že nově vzniklé je s původním celkem kompatibilní.

Kurátor výstavy: Iva Mladičová

5. 5.  (17:00–18:00)
Klášterní zahrada, Broumov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT