Posluchač v Baru Babylon najde patnáct šansonů, jimž dominuje hlas zpěvačky Lucie Peterkové. Doprovází ji sestava s klávesami (klavír i syntezátor) jejího bratra Tomáše, saxofonem a klarinetem Petra Záleského, houslemi Tomáše Lhotského, kontrabasem Milana Poutníka a bicími Ondřeje Tučka. Členové kapely jsou také autory hudby všech skladeb, o texty se podělil Milan Poutník s básníkem Pavlem Bělobrádkem a Tomášem Peterkou. Nerozsáhlý band vytváří pozoruhodné spektrum hudebních barev. Většina nahrávek je sympaticky nadžezlá, zazní zde blues s honky-tonk piánem, klezmer i expresivní dramatický šanson. Podobná hudba je dnes slyšet převážně v okruhu divadel (např. od Mariany Chmelařové v Hadivadle) a též Lucie Peterková zde úročí svou hereckou průpravu. Klobouk dolů před tím, jak dokáže postihnout náladu skladeb a dát jim, co náleží. Její projev je naléhavý, autentický, nepřeslechnutelný. Jen zoufalý Poslední pokus jí při jejím mládí opravdu nelze uvěřit. (Ostatně na koncertech sama uvádí, že to její příběh není a věří, že nebude.) Nezkoušejte kolekci poslouchat jako zvukovou kulisu. Písničky strhnou vaši pozornost a do konce ji nepustí.

Uznání zaslouží i elegantní obal cédéčka a průvodní text muzikologa Stanislava Bohadla. Posluchači rádií, žel, písniček z alba asi moc neužijí. O to příjemněji budou znít v intimitě domácích přehrávačů.

Křtu historicky prvního alba náchodského šansonového sextetu se zúčastní i naše přední jazzová a šansonová zpěvačka Jana Koubková, která zde vystoupí v novém složení Jana Koubková Quartet s repertoárovým programem „Černej chlap pod kůži se mi vryl“. Deska bude mít 6+1 kmotra a celý večer moderuje jedna z kmotřiček Lydia Baštecká. Jan Meier