Adventní koncert se uskuteční dnes v novoměstském Kině 70 od 19.00 hodin a vystoupí na něm Petr Dopita, Kamila Nývltová a Michaela Nosková.

Zajímavostí je, že Petr Dopita procestoval s kanadskou pilou skoro celý svět, dvakrát zvítězil v mezinárodní soutěži, vystupuje v řadě divadelních her a muzikálů.

Kamila Nývltová pochází ze Rtyně v Podkrkonoší, narodila se v Trutnově, je to mladá zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem, sólistka hudebního divadla Karlín, divadla Broadway a divadla Hybernia.

Michaela Nosková zpívá, hraje a moderuje. Je v tuto chvíli jednou z nejobsazovanějších zpěvaček na domácím trhu do muzikálů a divadelních představení.

„Záštitu nad koncertem přijali novoměstský starosta Petr Hable, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková a Radek Jakubský, předseda Hospodářské komory okresu Náchod," informoval David Novotný. Výtěžek poputuje do Stacionáře Nona v Novém Městě nad Metují.

Světlana Nálepková či Ivana Jirešová

O dva dny později, 5. prosince, se uskuteční Adventní koncert v Městském divadle v Jaroměři, a to také od 19.00 hodin. Vystoupí Světlana Nálepková (na snímku), Michaela Gemrotová a Ivana Jirešová.

Světlana Nálepková hraje v současné době v divadle Radka Brzobohatého, její úžasný hlas se hodí k písním a šansonům Edith Piaf či Marlene Dietrich. Její recitál Láska se vrací je neustále vyprodaný a to díky písním Edith Piaf. Světlana vystupuje i v dalších inscenacích.

Michaela Gemrotová je v současné době hlavní ženskou tváří muzikálu Fantom Opery. Je operní muzikálová zpěvačka, laureátka řady ocenění. Ztvárnila například tyto operní role: Markétka Faust, Barberina Figarova svatba, Papagena Kouzelná flétna, Zuzanka Figarova svatba, Zerlina Don Giovanni (W. A. Mozart), Esmeralda Prodaná nevěsta (B. Smetana), Kuchtík, Lesní žínka Rusalka (A. Dvořák), Lidunka V studni (V. Blodek), Liù Turandot (G. Puccini), Lidka Dvě vdovy (B. Smetana).

Ivana Jirešová je česká herečka, která se do povědomí diváků dostala účinkováním v televizním seriálu Ordinace v Růžové zahradě, kde ztvárnila roli ztřeštěné barmanky Lucie. V televizní anketě Tý Tý 2006 byla zvolena Objevem roku. Zahrála si také roli Morgany v muzikálu Excalibur.

„Výtěžek z tohoto koncertu získá Základní škola speciální v Jaroměři," uvedl David Novotný a putuje do Základní školy speciální a dodal, že záštitu nad akcí přijali poslankyně a místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková, starosta Jaroměře Jiří Klepsa a Radek Jakubský, předseda Hospodářské komory okresu Náchod.