Umění mladých houslistů, rodáků z Bezděkova, kteří začali svůj talent rozvíjet na umělecké škole v Polici nad Metují a dnes působí ve Spojených státech, přišly obdivovat téměř čtyři stovky lidí, mezi nimi i rodiče a přátelé bratrů Michalových.

Napjaté očekávání hudebního zážitku nemohla vydržet ani struna na nástroji jednoho z houslistů, která hned při prvních tónech úvodní skladby praskla. Během chvilky ji nahradila jiná a koncert mohl pokračovat. Skvělý výkon Šimona a Matouše odměnilo publikum potleskem ve stoje. Ten patřil i klavíristce Andree Vavrušové, která houslisty doprovázela. Drobná dívka udivovala publikum razancí a energií své hry.

Návštěvníci druhého festivalové koncertu věnovali na dobrovolném vstupném částku téměř 15 tisíc korun, která bude využita na péči o kostely tzv. broumovské skupiny.

Třetí sobotní koncert se odehraje 16. července v kostele sv. Markéty v Šonově, který bude patřit mladému souboru Trio Arundo. Soubor vznikl v roce 2005 z iniciativy trojice nadaných studentů hudební akademie Jana Součka (hoboj), Jana Macha (klarinet) a Václava Vonáška (fagot). Název tria je odvozen z latinského názvu rostliny, z níž se vyrábí plátky a strojky, které jsou nutnou součástí hoboje, klarinetu i fagotu. (mah)