Na festivalu se představí šest soutěžních skupin, mezi nimiž zazáří Nanosféra, Flattus, Saved By The Fortune, Mistake, The Coolers a Dolls In The Factory a pět hostů. Těmi budou UDG, Luboš Pospíšil a 5P, N.V.Ú., The Spankers a Mr. Cocoman And Solid Vibes.

Broumovská kytara je nejstarší soutěžní hudební festival v České republice. Již sedmnáct let představuje nadějné rockové kapely z celé země, kterým dává možnost nejenom ukázat své umění, ale v případě vítězství odehrát koncert na jiných prestižních akcích.

Řadu let hrály vítězné skupiny z Broumovské kytary na festivalu Rock for People. „V letošním roce máme novinku. Kapela se představí na přehlídce Open Air Musicfest v Přeštěnicích," upřesnil hlavní pořadatel festivalu Tomáš Fröde.

Svou úspěšnou kariéru v minulosti na Broumovské kytaře odstartovaly například skupiny Divokej Bill, vítězové z roku 1999, The Switch, Vypsaná fixa, jež soutěžila v prvním ročníku v roce 1997 či kapela Imodium, která na festivalu absolvovala svůj první koncert vůbec.

Na Broumovské kytaře hrála v minulosti například australská kapela Simoriah, jež v roce 1999 předskakovala skupinám Metallica a Deep Purple, švýcarská kapela Disgroove nebo české formace Gaia Mesiah, Blue Effect, Buty, Lenka Dusilová & Secret Service, Charlie Straight, Visací Zámek, Sto Zvířat, slovenští Iné kafe a další.

Hudební festival odstartuje ve 13 hodin a příchozí se mohou těšit také na malování na kůži či stolní fotbálek.