S programem slibujícím legendy svého žánru jako je Visací zámek nebo Vladimír Mišík, ale i stoupající hvězdu české hudební scény Charlie Straight se měli návštěvníci na co těšit.

V soutěžní části festivalu o přízeň poroty i diváků bojovalo šest kapel River Jordan, Bags, K2, Vomit Electronic, Downbelow a Kluci z marmelády. Poslední jmenovaní, původem z Broumova, u publika přátel a sousedů jednoznačně bodovali a obsah lahví s hlasovacími lístky utěšeně rostl v jejich prospěch. Pozadu v popularitě však nezůstávali ani jiné kapely.

„Šel jsem na festival kvůli kapele K2, znám je už z minulých akcí. Zároveň mě však velmi příjemně překvapila kapela Bags," uvedl návštěvník Jan Meier, který se mohl na konci soutěžní části radovat. Kapela K2 u poroty totiž zvítězila a zároveň získala možnost zúčastnit se královéhradeckého festivalu Rock for People.

V kategorii diváku pak zvítězili Kluci z marmelády, jimž cenu předal Milan Kotrnec, starosta města Broumov.

Hvězdy nové, ale i ty starší…

Přestože soutěžní část jistě upoutala velké množství návštěvníků festivalu, většina z nich se nejvíce těšila na hostující kapely. Vladimír Mišík s kapelou ETC opět dokázal, že jeho repertoár nestárne, skupina Charlie Straight zase přilákala snad ještě větší množství fanoušků, poznatelně však jiné věkové kategorie. Pravou známku punku si pak všichni návštěvníci užili s kultovní kapelou Visací zámek. „Visací zámek v Broumovském výběžku ještě nikdy nebyl, je to tak trochu premiéra," zmínil zajímavost organizátor festivalu Tomáš Fröde.

Nechybělo malování na tělo…

Organizátoři pro návštěvníky kromě vystoupení kapel připravili i stan s malováním na tělo nebo až překvapivě úspěšný stánek s nahrávkami poslanými na minulé ročníky. Poté, co kolemjdoucí zjistili, že jsou zdarma, strhnul se menší boj o dnes často zapomenuté skvosty české muziky.

 Martin Klusoň