Cesta domů je posledním dílem trilogie režiséra Tomáše Vorla. Jednu z hlavních rolí v této komedii hraje Lucie Šteflová, která přijela do novoměstského kina. “Ve filmu mou dceru hrála i moje dcera. Měla dokonce třicet natáčecích dní, což není úplně typické. Nejvtipnější zážitek z natáčení přišel v den, kdy byl režisér hodně vytočený. To si tak člověk říká, co bude. A zrovna jsme natáčeli scénu, kdy v lese pomalu tančíme tai-či. Jdu po lese a vidím tam právě Tomáše, jak chvíli po tom, co ho člověk vidí vytočeného do běla, tančí po lese. To bylo hodně vtipné,” usmívala se mladá herečka.

Film z prostředí vesnice doprovodil také herec Milan Šteindler. "Čím víc se snažím být vtipný, tím míň se lidi smějí. Já už se třeba, od té doby, co nepiju, vůbec nesnažím být vtipný. Ono když se člověk moc snaží, tak to nefunguje,” zamyslel se herec, který na festival z časových důvodů dorazil jen “online”. O natáčení Cesty domů vyprávěl i režisér Tomáš Vorel, který také diváky pozdravil z plátna. “Cesta domů není typická komedie. Je na hranici smíchu a pláče, možná bych ji nominoval spíš na novoměstský pláč,” pobavil diváky v sále režisér snímku. Naměřeno bylo 4,5 procenta času.

I včera se v kině soutěžilo o ceny před novým fotokoutkem. Ještě do pátku tak diváci hrají o hlavní výhru - VIP vstup na zakončení festivalu a galavečer spojený s předpremiérou filmu Zbožňovaný.

Dnes se v kině budou promítat dva soutěžní filmy - od 17 hodin to bude Mstitel a od 20 hodin Jedině Tereza. Na druhý jmenovaný mají všechny Terezy vstup zdarma (po včasném zarezervování sedadla). Před kinem vystoupí populární zpěvák Jakub Děkan s kapelou.

Zítra o přízeň diváků bude soutěžit Muž se zaječíma ušima a dnes už zcela vyprodaný film podle předlohy Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Ve čtvrtek si na komedii Ubal a zmiz diváci zasoutěží o kožich, který měl na sobě na natáčení herec Marek Lambora. Na večerní promítání komedie Deníček moderního fotra je už vyprodáno. Před kinem zazpívá Voxel.