Formát programu má už svoji tradici, a to tři bloky cestopisných přednášek a filmů. „Poprvé s Cestománií budeme poznávat krásy Vietnamu a vydáme se do divoké Albánie. V rámci pokračování cyklu rodinného cestování zavítáme s cestovateli Ludvíkovými a jejich dětmi na atraktivní Srí Lanku. S novou tváří v řadách přednášejících, Romanem Kuzníkem, podnikneme výpravy za historií na neznámá místa v Evropě. S Petrem Šupichem budeme putovat Pákistánem až pod bájnou horu K2 a celý program uzavře film z himálajského Kanchenjuga treku,“ popisuje Václav Vencl ze spolku pro sport a cestování SPACE.

Po celou dobu bude pro účastníky akce připravené občerstvení a kromě už tradičních českých pochoutek nebudou chybět i exotické dobroty z vietnamské a srílanské kuchyně. Aktivní návštěvníci se mohou zapojit do oblíbené divácké vědomostní soutěže s losováním o atraktivní ceny.

Akce má navíc i charitativní rozměr. „Celý její výtěžek chceme opět věnovat ve prospěch Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. – Raná péče Čechy, poskytovateli sociální služby rané péče pro rodiny s dětmi se závažnými poruchami sluchu či kombinovaným postižením,“ slibuje Václav Vencl a dodává, že vloni díky podpoře Obecního úřadu Zábrodí, dobrovolníkům, dalším partnerům akce a výnosu z dobrovolného vstupného a občerstvení poprvé těsně překonali hranici dvaceti tisíc korun. Pokořit by ji chtěli i letos.