Ne že by tato škola byla velkým vyznavačem tohoto svátku, ale při letošní nadúrodě dýní dostalo vedení školy nápad – „žáci všech tříd ukáží svou zručnost a nápaditost, a každá třída si vyrobí svůj Jack-O-Lantern – vydlabanou a vyřezanou dýni, v níž bude vložena svíčka“.

Tento nápad se líbil jak dětem, tak i učitelům. Po vyučování se proto všichni pustili do práce a snažili se, aby ta jejich dýně byla tou nejlepší.
Jelikož všechny jejich výrobky byly zdařené, udělaly si z nich děti na chodbě výstavku. A aby se ze své práce netěšily jen sami, rozmístily dýně před víkendem na trávník před školou – aby jejich výtvory mohli obdivovat i ostatní obyvatelé městyse. Záměr se vydařil a již v odpoledních hodinách, kdy se lidé vraceli z práce, bylo vidět, jak se zastavují a s úžasem si dýně prohlížejí. Ještě lepší atmosféra byla navozena navečer, kdy se začalo stmívat a v dýních se rozsvítily svíčky. Dýně budou zdobit prostor před školou (pokud nepodlehnou zkáze). Snad se do té doby nenajde nějaký inteligent, který práci dětí poničí.

(Jiří Mach)