Oblíbená kulturní akce potrvá až do 29. listopadu a diváci se v rámci ní mohou těšit na pět různorodých představení. „Při výběru programu her jsme se snažili dávat přednost spíše komediím před vážnými tématy, aby se lidé mohli hlavně bavit,“ sdělila nám kulturní referentka města Radka Vlachová. Její slova potvrzuje hned první zvolená veselá hra Manžel pro Opalu, kterou byl včera jednašedesátý ročník her odstartován. Pusu od ucha k uchu se při ní snažili divákům roztáhnout známí čeští herci Květa Fialová, Lubomír Lipský, Naďa Konvalinková a jiní. V dalších týdnech se pak milovníci divadla mohou těšit také na ochotníky z Broumova, kteří sehrají snad všem známý příběh velké lásky Romea a Julie. Do městečka pod Ostaší zavítají dále v rámci her divadelníci z Poděbrad s komedií Jak vykrást banku a kapkou do víru zábavy přispěje samozřejmě i polický Divadelní soubor Kolár, jež se na jevišti představí s derniérou hry Michala Viewegha Báječná léta pod psa.

„Při divadelních hrách samozřejmě nezapomeneme ani na nejmenší diváky, pro něž bude přichystána humorně laděná pohádka s názvem Na salaši draci jsou. V příběhu z Valašských hor budou mít děti možnost dozvědět se něco o lidových zvycích,“ prozradila Radka Vlachová. Podle jejich dalších slov byl mezi veřejností zatím největší zájem o zhlédnutí profesionálního představení Manžel pro Opalu.

„Uvidíme, jaká hra se bude divákům nakonec líbit nejvíce. Já osobně se těším úplně na všechny, protože každá inscenace bude mít určitě něco do sebe,“ je přesvědčena kulturní referentka města Radka Vlachová.

(Zuzana Kubečková)