„Divadelní festival, který je krajskou postupovou přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla se těší každoročně velké oblibě. O tom svědčí jak zájem z řad diváků, tak i přihlášených souborů. Součástí programu jsou kromě divadelních představení i rozborové semináře a večery plné zpěvu a hudby,“ říká ředitel červenokosteleckého kulturního střediska Tomáš Šimek.

Festival zahájí pohádka Elixír a Halíbela, nebude chybět ani drama, ačkoli v programu jasně převažují komedie. Diváci se mohou těšit na inscenace jako Lola běží o život, Divotvorný hrnec, Pan Kaplan má třídu rád a řadu dalších. Soubory přijedou z Náchoda, Nového Města nad Metují, Poděbrad, Chlumce nad Cidlinou, Pardubic, Jaroměře nebo Vrchlabí. Po každém představení uslyší soubor hodnocení svého výkonu od lektorského sboru, který nejen nakonec nominuje vítěze do celostátního kola. Přehlídku zakončí v neděli v 15 hodin vyhlášením výsledků.

Tradice festivalu začala na jaře roku 1998. Kdy setkání divadelníků a tvořivých lidí vyústilo v pravidelnou akci. V dnešní uspěchané době je to příležitost k obrovské porci zábavy a inspirace pro veřejnost i samotné aktéry.

Dvaaosmdesát pálenek koštovali v Martínkovicích na Broumovsku nejen odborníci, ale všichni, kdo zavítali do zdejšího kulturního domu. Hodnotili vůni, chuť i barvu.
Suchý únor? V Martínkovicích to nejde. Koštují se pálenky