Dvanáctý ročník víkendové akce Dny otevřených ateliérů nabídne desítky zpřístupněných ateliérů či galerií po celém Královéhradeckém kraji. Mezi nimi bude i Galerie Dům, situovaná v zahradě broumovského kláštera. "Od 16 hodin se zde bude konat komentovaná prohlídka aktuální výstavy Odstíny dne za osobní účasti malířky Anny Neborové. Ta reprezentuje silnou generaci umělkyň, nastupujících na českou uměleckou scénu v průběhu devadesátých let. Své výjimečné místo v tomto rámci zaujímá i tím, že se nevzdala média obrazu, a to ani v době silného nástupu nových médií, které obraz na čas takřka vytěsnily z uměleckého provozu jako médium regresivní a „archaické“," popisuje Kateřina Ostradecká z Agentury pro pro rozvoj Broumovska. Galerie Dům bude v tento den přístupná veřejnosti zdarma.

Celkem 472 cvičenců v devíti sletových skladbách důstojně „okořenili" při Oblastním sokolském sletu 100. výročí oslav sokolovny.
VIDEO: Sokoli se slétli na Nový Hrádek, nebáli se uspořádat slet ani v roce 1939

V klášteře zároveň bude možné v sobotu 15. června od 14 hodin zavítat do Dětské galerie Lapidárium na výtvarnou dílnu, kterou povede sama autorka aktuální výstavy Jsem zašitá, slovenská multimediální umělkyně Emőke Vargová. "Pod jejím vedením budou mít děti možnost vytvářet osobité textilní obrazy s portréty lidí a zvířat, skutečných, ale i vymyšlených," upřesňuje Kateřina Ostradecká a doplňuje, že program je vhodný pro děti od 5 let a vstupné je 100 korun. Více informací a rezervace: ma@klasterbroumov.cz, tel.: 603 271 426.