Tomu se povedlo nevídané – postavit vedle sebe legendy českého filmu: Květu Fialovou, Josefa Somra, Stanislava Zindulku, Lubomíra Lipského, Zdeňka Srstku, Antonii Hegerlíkovou, Lubomíra Kostelku, Vladimíra Brabce, Miriam Kantorkovou, Jana Skopečka, Josefa Zímu a řadu dalších. Někteří z herců, například Miloš Nesvadba či Jaroslav Čejka, se na filmovém plátně objeví po více jak patnácti letech.

Tito všichni, a ještě mnozí další, hrají ve filmu bývalé spolužáky, kteří se připravují na svůj poslední školní sraz – konaný po 60 letech.
Projekt Pamětnice je unikátní v tom, že průměrný věk herců byl spočítán na 80,1 let. Ve snímku hraje nejvíce aktivních hereckých legend současnosti, mezi nimi i nejstarší žijící česká herečka Zita Kabátová, se kterou se natáčelo týden před jejími 96letými narozeninami.

Zajímavostí je také to, že ve svých prvních filmových rolích se objeví psychiatr Jan Cimický a zpěvák Radek Tomášek. Na to, jak se – nejen jim – vydařily herecké výkony, se může veřejnost přijít podívat již brzy. Film Pamětnice vstoupí do českých kin za necelý měsíc. Předpremiéra bude 2. listopadu v kině v Novém Hrádku na Náchodsku, kde se rovněž natáčela značná část obsahu filmu. Premiéra se uskuteční v pražské Lucerně, a to 5. listopadu. Poté se snímek dostane do Náchoda, kde je již nyní velice očekáván zdejšími občany, z nichž někteří měli dokonce tu možnost zahrát si v něm coby komparzisté.

Unikátní snímek s mimořádně hvězdným hereckým obsazením je určen pro téměř všechny věkové kategorie. Především však pro střední generaci a pro seniory. Příběh sám o sobě poukazuje na život současných osmdesátníků. Všichni prožívají stejný věk, a přesto ho každý prožívá zcela jinak – každý je jinak psychicky a fyzicky svěží, každý vnímá jinak svou přítomnost… Přesto však mají všichni dohromady něco společného - minulost.

Zrod filmu Pamětnice „má na svědomí“ teprve pětadvacetiletý Tomáš Magnusek, který pochází z Náchoda, kde vystudoval Evangelickou akademii, poté začal pracovat ve školství. Je autorem publikací Ještě jsme tady… (2004) a Stateční Češi (2007). Od roku 2007 je nejmladším členem české Obce spisovatelů.

V současné době mladý umělec připravuje snímek Bastardi (2010), drama z prostředí speciálního školství s hvězdným obsazením, a Školní výlet (2010), poetickou komedii o cestě osmdesátiletých seniorů do lázní, která sebou nese celou řadu nevídaných překážek.