Prvním soutěžním filmem byl v pondělí Mars režiséra Benjamína Tučka. Je to vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Jedná se o první snímek, který byl natáčen ve vědecké observatoři v USA. Herci dokonce při pobytu v observatoři museli na základně dodržovat tamní pravidla. Při promítání bylo naměřeno 1,3 procenta smíchu.

Večer pak diváci viděli komedii Léto s gentlemanem, debaty po filmu se zúčastnil režisér Jiří Adamec a herci Alena Antalová a Igor Bareš s dcerou Toničkou, která si ve filmu také zahrála. Možná ani sám režisér nečekal, že si jeho komedie v Novém Městě nad Metují získá plné kino fanoušků - prosmáto bylo 19,5 procenta filmu a Léto s gentlemanem je tak zatím na druhém místě po komedii Přes prsty.

V úterý novoměstské kino promítalo soutěžní snímek Ten, kdo tě miloval. Odpoledne si v kinokavárně s diváky a fanoušky popovídal herec Hynek Čermák. Před kinem vystoupili Ivan Hlas trio a Smíšený pěvecký sbor Kácov.   (toh, reh)