Letní program rozvíjí fantazii

Vzhledem k tomu, že o letních měsících bývá skladba návštěvnosti odlišná než v běžném školním roce, připravila galerie na letošní prázdniny vzdělávací a tvůrčí dílny především pro rodiče s dětmi, které v nich mají rozvíjet nejenom hravost a fantazii, ale také vzájemnou komunikaci a porozumění.

„Od začátku prázdnin až do 4. září jsou na ochozu zámecké jízdárny vystaveny obrazy, kresby a koláže náchodského rodáka Luboše Janaty. Na ochozu je pro návštěvníky připraven kubistický kufřík, kde najdou vše potřebné pro tvůrčí dílnu. Po celou dobu zde návštěvníci mohou společně se svými dětmi hledat, poznávat, hrát si a tvořit umělecká díla za pomocí pracovních listů,“ říká kurátor galerie Vlastislav Tokoš.

Pracovní list dostává každá rodina ke vstupence zdarma. Uvnitř těchto listů se seznámí s kubistickým směrem jako takovým, i jeho projevy v malířství, sochařství, architektuře, nábytku a designu a také připomene významné památky a osobnosti našeho regionu. „Záleží už jenom na návštěvnících, jak samoobslužný interaktivní program s názvem Kubistický kufřík se svými dětmi využijí,“ říká Vlastislav Tokoš.


Výtvarné cestování po světě: Austrálie


Galerie pro návštěvníky připravila rovněž netradiční výtvarné cestování po světě, kde se mohou seznámit nejenom s těmi nejznámějšími malíři a technikami na jednotlivých kontinentech, ale také tvořit po způsobu jednotlivých světadílů.
„První výtvarná dílna proběhla 7. července, kde jsme s dětmi a jejich rodiči cestovali po Evropě a vyzkoušeli jsme si vytvořit vitráž na pergamenový papír. Na další cestovaní tentokrát po Austrálii můžete do galerie zavítat právě dnes a těšit se můžete na výtvarný styl australských domorodců, na malbu technikou tečkování,“ zve Vlastislav Tokoš na dnešní dopoledne, kdy od 9:30 do 11 hodin se zde koná druhé netradiční výtvarné cestování po světě, jež tentokrát zavede zájemce za uměním nejmenšího kontinentu.

Na srpen jsou připraveny další tři cykly – 4. srpna to bude Asie a kouzlo kaligrafie, 18. srpna masky Afriky a 30. srpna Amerika (Akční malba, v případě ošklivého počasí pop-art).

Podrobnější program s dalšími informacemi a závaznou přihlášku můžete nalézt nawww.gvun.cz . Zájemci se také mohou přihlásit telefonicky na čísle 491 423 245 nebo e-mailem na adrese mesnerova@gvun.cz