Českou pěveckou legendu měl na klavír doprovodit Petr Malásek, což se ale kvůli jeho náhlé cestě na Slovensko nestane. Martu Kubišovou doprovodí Karel Štolba. Muž slova zůstává – večerem návštěvníky provede Milan Hein.

Program recitálu se touto zprávou samozřejmě nemění a nás tak čeká výběr toho nejlepšího, co repertoár Marty Kubišové nabízí. Jsou to mj. písně Loudá se půlměsíc, Ring-o-ding, Řekni, kde ty kytky jsou, Modlitba, Hej Jude… atd. Vstupenky jsou do dneška k dispozici na obvyklých předprodejních místech, která zůstanou stejná i pro další akce projektu „Náchodský Swing uvádí…“ Jsou jimi infocentra v Náchodě, Hronově, České Skalici, Polici, Broumově a Trutnově a trafika Dali v Sokolské ulici v Červeném Kostelci.

Hronovský recitál Marty Kubišové je úvodní kulturní akcí projektu „Náchodský Swing uvádí…“, který nabídne v průběhu následujících dvanácti měsíců koncerty Marie Rottrové, Dana Bárty, Ewy Farne a Jiřího Stivína a skvělý divadelní duet Oldřicha Kaisera a Chantal Poullain Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Program nabízí také talkshow s názvem Co jinde neuslyšíte II. s Evou Holubovou a Bohumilem Kleplem.(daš)