Pro širokou veřejnost bude opět připraven naditý kulturní balíček, z něhož bude postupně vytaženo celkem šest inscenací ztvárněných převážně ochotníky. Objeví se však i herci profesionálové.

Celkem šest her

Divadelní hry otevře zítra v 19.30 hodin soubor J. K. Tyla z Meziměstí komedií Robina Hawdona Úžasná svatba. V průběhu října se pak diváci mohou těšit na představení Chvilková slabost v podání Divadla Radka Brzobohatého. Zde se veřejnost setká nejen se samotným Brzobohatým, ale také s herečkami Hanou Maciuchovou, Andreou Elsnerovou a Janou Janěkovou. Říjnový měsíc doplní dále také Malé divadélko Praha s pohádkou Zahrada, Náchodská divadelní scéna s hrou Hrátky s čertem a Divadlo v Roztocké Jilemnici se Soudnými sestrami.


Šedesátý ročník her pak 7. prosince uzavře premiéra místního Divadelního spolku Kolár, jehož členové secvičují pod taktovkou Jaroslava Součka hru známého spisovatele Michala Viewegha nesoucí název Báječná léta pod psa.


„Právě na toto představení jdou lístky v předprodeji nejvíce „na dračku“. Je to z toho důvodu, že se jedná o místní ochotníky. Předpokládám, že v závěru bude hodně obsazena i pohádka Hrátky s čertem, na kterou mohou přijít rodiče i děti. Nejméně vstupenek je zatím vyprodáno na inscenaci Soudné sestry,“ uvedla kulturní referentka města Radka Vlachová. „Očekáváme ale, že hodně lidí si zakoupí lístky až na místě před každým představením,“ dodala.