Už dnes 13. ledna se proto v broumovském Íčku (bývalé kino na Mírovém náměstí) odehraje na dvou scénách narozeninový hudební mejdan, kde se návštěvníkům představí celkem osm vystupujících.

„Samozřejmě jsme dumali, jak oslavu pojmout a koho pozvat – nápadů bylo nespočet. Nakonec jsme se rozhodli pro mix místních kapel se jmény, které nás i posluchače v poslední době zaujala, a samozřejmě jsme to dosladili kapelami, který u nás doposud nehrály," zve na sobotní koncert Petr Osoba, který opět neváhal sáhnout při sestavování programu za hranice.

V sobotu 13. ledna se v Teplicích nad Metují i na Janovičkách, kde celý týden využívali mrazivého počasí k intenzivnímu zasněžování, rozjedou vleky. Lyžařská sezóna v obou areálech začíná už podruhé - prosincový start měl ale jepičí život.
Mráz a sněžná děla daly lyžařům od soboty šanci v Teplicích n. M. na Janovičkách

„Protože se na oslavě má tančit, tak přijede z Poznaně duo Rat Kru. Jejich mix rapu, dubu, techna a dalších žánrů doprovázených skvělými texty začíná válcovat polskou scénu. Jejich neodolatelná jevištní prezentace garantuje, že tančit budeme úplně všichni," představuje účinkující od našich severních sousedů.

V lednu si Šrumec připomíná 25 let od pořádání prvního koncertu. 13. ledna se proto v broumovském Íčku (bývalé kino na Mírovém náměstí) odehraje na dvou scénách narozeninový hudební mejdan, kde se návštěvníkům představí celkem osm vystupujících.Šrumec 25 let. Zdroj: archiv seskupení Šrumec

Za západu Čech dorazí Povodí Ohře. „Temné příběhy se kolem řeky Ohře dají těžit napříč staletími, tady vám budou servírované v neodolatelném rockovém hávu," poodhaluje produkci kapely, kteří to z Chebu budou mít do Broumova ze všech účinkujících asi nejdále.

Rockověji laděná část publika se můžete ale i na pořádnou porci hluku. Zajistí ji Tilikum, Atomic Candy Creeps a Alpha Strategy. „Všechny kapely už nás poctily návštěvou, takže je to věc ověřená," dodává Petr Osoba.

Samozřejmě, že se narozeninový dýchánek neobejde bez zástupců domácí scény. Tu zastoupí hitmakeři Kluci, renovovaní Pantau, ke kterým se opět připojil Mates z dřívějších Masterpiece a solitér Abbé, který bude mít přichystaný akustický set.