„Uctivá poklona, ruku líbám,“ ozývalo se na polickém rynku, jenž opět po roce navštívili pánové z Prahy, gynekolog doktor Mráz z Červeného Kostelce, rodina továrníka Maxmiliána Katschnera a mnozí další. Všichni se po krátkém přivítání vydali na společnou promenádu a opět se nezapomnělo ani na hromadnou fotografii. Někteří si také zavzpomínali, co se v roce 1927 v Polici vůbec událo.

Veselí na Hvězdě

„Tohoto roku došlo k rekonstrukci Panského pivovaru ve Velké Ledhuji. Bylo také započato dláždění okresní silnice údolím Mezihoří. První etapa dlaždičských prací byla provedena od Katschnerovy továrny v Polici až k mezihornímu mlýnu. Dlažba tenkrát přišla na 1 034 958 korun,“ citovala z knihy Miroslava Pichla Zdena Krtičková.


Z polického náměstí zamířilo posléze panstvo přes Klůček do restaurantu Hvězda, kde se za dobových písní veselilo dlouho do noci. Zhruba hodinu před půlnoci okořenila už tak úžasnou atmosféru velkolepá dražba.


„Letos jsme dražili tři věci. Tou nejvzácnější byla bezpochyby chata Hvězda celá vytvořená z perníku. Jejím novým majitelem se nakonec stal Dan Pražák, který ji získal za 226 tisíc haléřů,“ prozradil Roman Steiner, který na akci opět představoval továrníka Maxmiliána Katschnera.