„Akce Muž desetiletí bylo vlastně vyvrcholení mé desetileté činnosti – pořádání každoroční soutěže pro pány s názvem Muž roku,“ řekl nám David Novotný.

Početná porota složená ze známých osobností showbyznysu, politického a kulturního života měla nelehký úkol – vybrat z desítky mladíků toho nejlepšího. „Tentokrát se volil pouze jeden jediný muž, nikoliv ještě další dva, jak tomu obyčejně na Muži roku bývá,“ vysvětlil organizátor Novotný.

Poté, co měli finalisté za sebou všechny soutěžní disciplíny, jimiž bylo například představení se porotě i obecenstvu v sále, dále módní přehlídka ve spodním prádle či volná disciplína, nastalo sčítání hlasů. Po chvílích napětí bylo jasno – nejvíce hlasů od poroty získal třiadvacetiletý Jakub Kauer z Ústí nad Labem. Ten skončil letos v srpnu při volbě Muže roku.

v Náchodě na druhém místě. V Hronově nahradil letošního vítěze Martina Zacha, který se den po svém zvolení vážně zranil, dodnes bohužel nemůže chodit a před sebou má dlouhodobou léčbu. Celý páteční večer v Hronově byl věnovaný právě jemu.

„Všichni účastníci dnešního večera dostali šerpu, jedenáctou máme připravenou pro Martina, který ji dostane za bojovnost, protože tu bude v následujícím období rozhodně potřebovat,“ řekl nám Novotný.

Akce Muž desetiletí nebyla pouze prestižním soutěžním kláním desítky pohledných mladíků. Byla i akcí charitativního charakteru. Výtěžek, který se podařilo organizátorovi vybrat, představuje 92 tisíc korun. Ty poputují do Speciálního pedagogického centra v Náchodě, dále do Dětského domova v Pardubicích a také na podporu a rehabilitaci Martina Zacha. „Martin je velký bojovník, všichni na něj myslíme a jsme rádi, že se jeho zdravotní stav zlepšuje,“ prohlásil David Novotný.

Celým pátečním večerem provázela Lucie Koňaříková – Salomé. Ta nechyběla v roli moderátorky na žádném z deseti ročníků Muže roku. Tentokrát ale moderovala tuto soutěž spojenou s mužskou krásou naposledy. „Ono se to nezdá, ale je to obrovská fuška,“ řekla nám moderátorka v zákulisí právě v momentě, kdy naháněla finalisty na jejich následující promenádu ve spodním prádle. „Těším se, až si Muže roku konečně užiju, třeba v roli porotkyně, hezky v klídku a v sále na židli,“ svěřila se Koňaříková – Salomé. V jejích moderátorských stopách budou od příštího roku pokračovat dvě z televizních obrazovek známé tváře – Jiří Chum a Terezie Kašparovská.