S nadšeným ohlasem se během koncertu v klášterní Kreslírně setkaly nejen jazzově upravené písně oblíbené britské kapely Beatles, ale i jazzová coververze hitu I want to break free kapely Queen nebo předělávka známé skladby Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého Pramínek vlasů. Talentovanou jazzovou zpěvačku Petru Vlkovou doprovodili klavírista Petr Beneš a kontrabasista Jan Fečo.

„S projektem Beatles in Jazz pracuju už asi tři, čtyři roky, s tím, že prvně to byl jen takový nápad na koncert pro přátele. A protože se jim to moc líbilo, tak jsem si říkala, že by to mohlo mít úspěch i jinde a je pravda, že to zafungovalo. Je to muzika, která nás moc baví, je nadčasová. Hudebně je velmi inspirativní, dobře se nám s tím pracuje. A já mám ráda Beatles i proto, že mají krásné texty. U tohoto projektu se nesnažíme o nějaké velké reharmonizace a aranže spíš vezmeme původní harmonie, přistoupíme k nim s jazzovou hravostí a zahrajeme je jako swing nebo baladu, nebo prostě tak, jak jsme inspirováni v danou chvíli," popsala svůj hudební projekt zpěvačka Petra Vlková.

Její vystoupení bylo v pořadí již čtvrtým koncertem, které letos hudební kavárna ArtCafé nabídla.

„Koncert tria Petry Vlkové byl pro ArtCafé tak trochu novým typem pořadu, jazzové aranže popových písní jsme tu ještě neměli. Jsem rád, že koncert naplnil Kreslírnu a přilákal nové tváře. Program koncertu se neskládal pouze z jazzových coververzí, ale kapela předvedla i několik jazzových standardů. Mému uchu nejvíce seděly klidnější písně, kde vynikla krásná barva hlasu Petry Vlkové," zhodnotil koncert pořadatel Jakub Šleis ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Další hudební akce ArtCafé proběhne 11. března, kdy do broumovského kláštera zavítá zpěvačka Jana Lota.

Kateřina Ostradecká