Letošní ročník byl již dvanáctým v pořadí. Přestože počasí výletování moc nepřálo, dostaveníčko u Čertovky si v poslední den roku nenechalo ujít rovných 944 účastníků.

Ti všichni dorazili k pověstmi opředenému místu mezi Policí nad Metují a Suchým Dolem v rozmezí 13. a 15 hodiny odpolední. Každý šel po vlastní trase, jelikož k Čertově skále vede více cest z různých míst.

Desítky lidí se trousily lesem, po polích, po loukách či po cestách – cíl byl však pro všechny silvestrovské výletníky stejný – Čertovka.

Už z dálky bylo vidět i slyšet, že se v jindy poklidném lesním místě něco děje. A co teprve, když se přišlo blíž! Hned několik čertů vítalo příchozí, kteří dostali na uvítanou čertovsky dobrý mok „čertův šleh“ či čaj a cukroví. Na každého také čekalo překvapení v podobě pamětních pohlednic a prospektů od Klubu přátel turistiky TJ Spartak Police nad Metují , který je každoročně hlavním pořadatelem této akce.

„Atmosféra byla výborná – velmi srdečná,“ byl nadšen hlavní organizátor Petr Scholz, kterého stejně tak jako jeho spoluorganizátory hřál u srdce příjemný pocit – vidět, že lidé vypnou televizi a vydají se k Čertovce, a to i přes nepřízeň počasí. „Tím pádem příprava akce nebyla nadarmo. Děkujeme všem silvestrovským poutníkům, kteří ke skále došli,“ nechal se slyšel Petr Scholz.

K Čertově skále bohužel nedošli všichni, jež se k ní vydali. Zejména starší lidi totiž odradilo počasí a náledí na cestě.