Začíná totiž zkoušet hlavní roli v muzikálu Kleopatra. Tajemství o tom, že si ji autor Michal David vyhlédl už při sledování jejích úspěchů v televizní soutěži X Factor, nemohla předem prozradit. Teprve začátkem týdne David společně s divadelním producentem Oldřichem Lichtenbergem oznámili novinku na tiskové konferenci v Praze. „Vždycky jsem toužila zahrát si v muzikálu. To, že mi připadne role Kleopatry, je prostě bomba,“ svěřila se Deníku šťastná Kamila, která bude v nové verzi Kleopatry alternována Monikou Absolonovou a Radkou Fišarovou.

Slavnostní premiéra bude už v září

První vystoupení přitom takřka klepe na dveře. Uskuteční se v Divadle Broadway už ve čtvrtek 11. září. Původní představitelky slavné Kleopatry byly Bára Basiková a Ilona Csáková. „Michal David hledal mladší tváře, které by se k roli egyptské královny lépe hodily. Kamče angažmá nabídl, protože se mu v televizní soutěži, kterou sledoval, líbil její hlasový i pohybový projev. Při pondělní oficiální prezentaci záměru v divadle Kamila naživo zazpívala hlavní árii a všichni novináři tleskali. To prý není obvykle zvykem. Tak to víte, že nás její úspěch moc těší,“ svěřila se maminka Iveta Nývltová.
A jak se na roli dívá samotná Kamila? „Přitahuje mě hlavně charakter té role. Je to hodně specifické. Kleopatra byla trochu mrška, ale šla za svým cílem. To mě hodně oslovuje. No, prostě se na tu práci strašně těším,“ uvedla pro Deník.

Talentovaná dívka z Podkrkonoší odstartovala svůj vstup do světa showbyznysu, když se jako účastnice letošní pěvecké soutěže TV Nova X Factor probojovala mezi pětici nejlepších adeptů na titul klání. Nakonec ji v duelu s kapelou All X vyřadila jako jediná porotkyně Gábina Osvaldová.
Muzikálové písničky a melodie jsou Kamiliným „chlebem“ i ve rtyňské Taneční škole Bonifác, kde působí s rodiči. „Myslím, že pro ni nastudování role v tak krátkém čase nebude problém, i když nastoupí vlastně do rozjetého vlaku. Má to však nazpívané. Teď se pustí do korepetic s Eduardem Klezlou, pak ji čeká další práce s režisérem Renčem,“ uvedla máma Iveta.

Kamila teď žije převážně v Praze, kde bydlí u sestřenice. I když ji na podzim čeká opožděná maturita na Střední průmyslové škole oděvní v Červeném Kostelci, už se zaměřuje na studium Ježkovy konzervatoře, obor muzikálové herectví a zpěv, kam byla na jaře přijata.

Přesto, že má před sebou spoustu práce (jen v angažmá Divadla Broadway ji čeká až 40 představení měsíčně), domácí scénu v regionu nenechá na holičkách. Příznivci ji mohou slyšet a vidět při oslavách obce Mladé Buky 13. září. V týž den má vystupovat i v Hradci Králové.