Kmotrů nové desky nesoucí název „6 NaChodníku v Baru Babylon“ bylo hned několik, a to dokonce 6 + 1. Hlavní kmotřičkou se stala vynikající skladatelka, zpěvačka, publicistka a hvězda českého jazzu Jana Koubková, která se v Náchodě představila již během jazzového večera v rámci Prima sezóny. Dalšími kmotry byly Hana Kopecká, Lydia Baštecká, Pavel Solda, Stanislav Bohadlo, Tomáš Kačner a Aleš Krtička. Důležitou osobou je také Pavel Bělobrádek, který stál již u vzniku skupiny.

„Těmto všem kmotrům patří velký dík, že se nějakým způsobem podíleli na dnešním večeru a na samotné desce,“ poděkovala Lucie Peterková, zpěvačka šansonového seskupení 6 NaChodníku.

Během křtu se Jana Koubková představila s nově připravovaným programem Černej chlap pod kůži se mi vryl, za doprovodu Ondřeje Kabrny (piano, akordeon), Jana Kellera (violoncello, baskytara) a Jana Červenky (bicí, djemba).

„Lucie Peterková je podle mě výborná zpěvačka, která má příjemně začouzený hlas a kapela 6 NaChodníku ji hudebně dobře doprovází. Na nové desce jsou krásné písničky s velmi pěknými texty plnými lásky. Určitě má tento hudební projekt budoucnost,“ je přesvědčena jazzmanka Jana Koubková, že 6 NaChodníku se vydalo dobrou cestou.

Ve středu pokřtěná deska obsahuje 15 písniček ze stejnojmenného recitálu, který nyní vystřídal v pořadí již druhý recitál s názvem „Křižovatky osudů“. V šansonech obsažených na desce posluchač najde několik životních příběhů plných smutku, hořkosti, naděje a úzkosti, vyprávěných zpěvačkou Lucií Peterkovou za úžasného hudebního doprovodu Tomáše Peterky (piano, klávesy), Petra Záleského ( saxofon, klarinet), Tomáše Lhotského (housle), Milana Poutníka (kontrabas) a Ondřeje Tučka (bicí).

„Nápad na natočení desky vznikl poté co jsme získali titul objev roku Náchodské kulturní sportovní nadace, protože jsme si řekli, že právě teď by bylo dobré vše zaznamenat,“ prozradila Lucie Peterková impuls vedoucí ke vznik desky. (Martin Svoboda)