„Jde o francouzskou komedii ze 30. let o mladém malíři, který se snaží podvodným sňatkem přijít k majetku, a o tom, že i když se vše dobře naplánuje, nemusí vše dle plánu vyjít, obzvláště, když máte doma potřeštěnou služku,“ přiblížila děj nové hry její režisérka Irena Kozáková.
Na jaře premiéra?


Od loňského roku, kdy ochotníci s úspěchem zvedali publiku náladu komedií Úžasná svatba (na snímku), se soubor rozrostl o dva nové členy. Na jaře, kdy je předběžně naplánována premiéra nové hry, se tak divákům představí celkem osm tváří.


Prozatím herci dvakrát týdně pilně zkoušejí a dávají dohromady potřebné rekvizity. „Začátkem června jsme měli zkoušky čtené, teď už chodíme po jevišti. Občas se scénářem, občas bez něj. Místo skříně jsou štafle, otoman nahradí dvě židle a kde nábytek chybí, tam stojí režisér a tvrdí o sobě, že je třeba věšák,“ popsal zkoušky souboru jeho manažer Jan Kašpar a dodal: „Co se týká rekvizit, tak ty sháníme pořád a stále. Oděvy, doplňky, kufry, rádio, telefon a hlavně gramofon s troubou. Vše z období třicátých let – samozřejmě repliky, ale kdyby nám někdo věnoval originál, určitě se bránit nebudeme. Takové rekvizity se převáží po štacích v bavlnce,“ sdělil Kašpar.


A proč si soubor opět vybral komedii? „Protože divák se chce v divadle bavit a smát a potřebuje se odreagovat od stresů všedního dne. U komedie se bavíme i my, zvlášt když si někdo na jevišti něco nečekaně přidá a spoluhráče tím odbourá. To si u dramatu nikdo nedovolí,“ dodal Kašpar.