Nestátní zdravotnické zařízení pro těžce nemocné a umírající se může nyní radovat z výtěžku této akce, který spolu s finančními dary dvanácti firem a grantem Nadace Divoké Husy činí přesně 102 800 korun.


„Výtěžek použijeme na nákup elektrického invalidního vozíku a oxygenátoru pro půjčovnu zdravotnických pomůcek v Hospici. Tím se značně zlepší naše služby v oblasti domácí péče,“ uvedl Miroslav Wajsar, ředitel Oblastní charity, pod níž Hospic Anežky České spadá.


Vystoupení Evy Pilarové není letos první ani poslední benefiční akcí, která Hospici pomůže. V měsíci květnu se již pro toto zařízení uskutečnil koncert, který vynesl 98 tisíc korun na opravu polohovacích postelí a nájezdů z pokojů pacientů na terasu v Hospici. Další kulturní akce je pak naplánována již na pátek 5. října, kdy v kině Luník vystoupí jazzový zpěvák a muzikolog Lee Andrew Davison. Výtěžek tohoto benefičního koncertu bude věnován jednak na podporu kvalitní péče v Hospici Anežky České a také na rozvoj domácí hospicové péče.