Informace o Milošovi Malém, které vám přinesl Deník a následný Milošův úspěch v duelu vyvolal u čtenářů nevídaný zájem. Milošovi jsme proto za čtenáře Deníku položili několik otázek.

Miloši, jaké byly vaše bezprostřední pocity po živém vystoupení? Jak na vás zapůsobily reakce diváků a poroty?
Musím říci, že jsem byl překvapen a přítomní diváci mi moc pomohli už při samotném vystoupení. Na zkouškách jsem byl velmi nervózní, ruce se mi třásly, karty mi i padaly na zem a na první zkoušce se mi část sestavy nepodařila vůbec. Nicméně při přímém přenosu to vše opadlo a myslím, že je to právě proto, že jsem zvyklý kouzlit pro lidi a prostě jsem potřeboval jejich reakce, potlesk a tu úžasnou atmosféru, která na zkouškách chyběla. No a hodnocení poroty mi vyrazilo dech. Takovou chválu jsem nečekal, moc mě to potěšilo.

Očekával jste, že postoupíte do dalšího kola? Co byste řekl o svojí soupeřce v duelu?
Na místě jsem vůbec neřešil to, jestli postoupím nebo ne. Chtěl jsem hlavně překonat svoji trému a to se snad podařilo, protože už se mi ruce tolik netřásly a já si to vystoupení užil. Určitě tomu napomohli i lidé ze štábu, kteří byli všichni moc fajn a i ostatní soutěžící. No a pokud jde o moji soupeřku - mezi sebou jsme neměli ani náznak nějakého soupeření, naopak jsme se navzájem podporovali a ona mi třeba i namasírovala ramena, abych byl před vystoupením klidnější. V zákulisí to byla velmi pohodová žena (úsměv).

Jak jste se na přímý přenos připravoval a co chystáte na další kolo?
Trénoval jsem jako na každé vystoupení - ačkoliv tentokrát o něco intenzivněji, protože ta nervozita tu určitě byla. Samozřejmě jsem – ostatně jako vždy - hlavně kouzlil pro lidi, kde se dalo, například i cestou vlakem do Bratislavy nebo v zákulisí pro ostatní soutěžící a pro štáb. Do dalšího kola si určitě nachystám opět něco s kartami, ale co konkrétně, to se nechte překvapit.

Chtěl byste sám k soutěži ještě něco říci?
Rozhodně chci poděkovat všem, kteří mne podporovali a podporují, samozřejmě i za hlasy, které mi pomohly k postupu. Konkrétně chci poděkovat alespoň svojí rodině, kolegům a kolegyním z práce, kteří mi fandili, kamarádům a kamarádkám, Mladým běloveským hasičům, dětem z Hopsáčku a dalším dětem z mých vystoupení i dospělým divákům, kamarádům kouzelníkům, zejména z Magické lóže M.S. Patrčky a svému „mentorovi“ panu Jaroslavu Zachovi, ale i svým „kouzelnickým učňům“ a všem ostatním. Moc to pro mě znamená. Ten pocit, který jsem v sobotu zažil na jevišti, za tu předchozí trému i všechen trénink určitě stál. Bylo to super!

Redakce Deníku přeje Milošovi pohodové kouzlení ve finále a pokud možno další postup „velkého finále“. Pěkných kouzel na předvedení televizním divákům má Miloš totiž dost a dost. (Jiří Polák)