Polická knihovna se připojila k oslavám Mezinárodního dne dětské knihy společnou akcí „Noc s Andersenem“ k podpoře dětského čtenářství a propagaci soustavné četby dětí.

Úderem šesté hodiny večerní se sešlo v polické knihovně 19 dětí převlečených za skřítky. „Celým večerem nás provázela Potulná pohádková země paní Vítězslavy Klimtové,“ informovala Věra Plachtová, ředitelka knihovny.

Máme s sebou spacáky, na spaní v knihovně jsme se moc těšily,“ hlásily nadšeně děti.

Jak ředitelka dodala, následně byla v knihovně uspořádána módní přehlídka s promenádou, při které děti hlasovaly a vybíraly krále a královnu skřítků.

Králem večera se stal Filip Rieger alias „Velké ucho národa“ ze třídy 3.A Základní školy, a královnou byla zvolena Markéta Žáková alias „Okvětní lístek“ ze třídy 4.A.

Děti netrávily celý večer pouze v knihovně. S lucerničkami se vydala skřítkovská výprava na procházku nočním městečkem. Po návratu je čekala „královská hostina“ – ovoce, jednohubky a popcorn.

„Luštili jsme křížovku a skládali obrázky. Před půlnocí jsme se odebrali spát,“ vyprávěla ředitelka knihovny s tím, že na dobrou noc se četla pohádka o dobrodružstvích skřítka Drnovce a jeho rodiny. Děti usínaly kolem jedné hodiny se slovy: „Už je sobota.“

Ráno (první probuzenci se ozývali už o půl šesté) všichni společně posnídali, poté je čekala skřítčí rozcvička.

„Kolem osmé hodiny jsme se rozcházeli každý do svých domovů,“ zakončila Věra Plachtová vyprávění o vydařené skřítčí akci.