Při cestě do města si prohlédne třeba lékárnu na zdejší poliklinice, pak ji čeká ubytování v prezidentském apartmá  hotelu U Beránka. „Mezi významnými hosty, kteří zde byli ubytováni, byli T. G. Masaryk, Václav a Dagmar Havlovi nebo Josef Škvorecký," představuje asi nejluxusnější hotelový pokoj ve městě ředitel hotelu Roman Rajský.

„Královna" bude spát v ložnici v růžovém provedení, k dispozici jí bude i pracovna, kde v roce 2010 na scénáři k filmu Odcházení pracoval Václav Havel. Po ubytování je připraveno přijetí na radnici.

Podle anglického protokolu by měla kravata starosty ladit s jejími šaty. S tím náchodský starosta Jan Birke příliš těžkou hlavu mít nebude. Má totiž kravat okolo pětašedesáti. Jsou ještě z dob, kdy dělal šéfa kabinetu předsedy vlády či z vrcholné manažerské funkce v Číně. První muž náchodské radnice se proto domnívá, že do barvy šatů se trefí.

„Pokud budu mít, vezmu si i kapesníček do klopy," dodává Birke. Jaké šaty má „královna" na sobě, to mu zavolají před tím, než vyjede z Prahy.

Po aktu na radnici druhá panovnice Alžběta II. se starostou poobědvá. „Bude bramborová polévka, svíčková na smetaně s knedlíky a jako dezert je připraven jablečný závin se šlehačkou," prozrazuje pořadatel Muže roku David Novotný.

Na večer si dvojnice královny veze z Londýna věrné kopie královských klenotů. Dokonce musí být pojištěny, kdyby se s nimi něco stalo.