Součástí ceny vstupenky je i možnost navštívit stálé expozice jednotlivých hradů. Již tento pátek 20. července se festival přesouvá na Kunětickou horu. V pátečním programu v hradním areálu vystoupí Jiří Schmitzer, Lenka Dusilová, Xavier Baumaxa a DJ Baltazar.

Organizátoři také vyzývají návštěvníky: Přijďte v maskách! V pátek se totiž uskuteční karneval, který umocní jedinečnou atmosféru v netradičním prostředí. Nejlepší maska bude vyhlášena a odměněna cenou ve 23.30 hodin.

Areál hradu otevře své brány v pátek od 18 hodin. Sobotní celodenní program se bude konat na dvou pódiích v podhradí Kunětické hory. „Mezi jednoznačné hvězdy festivalu patří Aneta Langerová, prostor před scénou byl při jejím vystoupení zcela zaplněn.

Dalšími hvězdami festivalu na Točníku byly určitě skupiny Wohnout, Divokej Bill a Kryštof,“ uvedl jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták z agentury Nedomysleno. „Budu hrát písně z nové i staré desky. Tak nějak zajímavě nakombinované,“ odpovídá Aneta Langerová na otázku, na které písničky se mohou těšit návštěvníci putovního festivalu České hrady.cz.

„Podle mě je na festivalech zcela jiná atmosféra než na sólových koncertech. Není ani horší ani lepší, je zkrátka jiná. Ale je spousta věcí, na kterých záleží,“ dodala Langerová. Organizátoři pozvali také skupinu Bratři Orffové z Krnova, jejíž koncert přitáhl řadu návštěvníků. Mezi českými hudebníky nechybí zástupkyně ženského pohlaví jako například v poslední době velmi populární skupina Gaia Mesiah, zpěvačka Sonia z Moimir Papalescu & The Nihilists a výše zmiňovaná Aneta Langerová a Lenka Dusilová.

Na Kunětické hoře si přijdou na své i fanoušci hip hopu na koncertech P.S.H a Indy & Wich. Dále vystoupí Vypsaná fiXa, Hudba Praha, Mother´s Angels, Michael´s Uncle, Hentai Corporation – vítěz soutěže Naděje Beatu a UDG.

V sobotu bude areál festivalu otevřen v 11 hodin a poslední koncert začne v 01.30 hodin.


Od železniční stanice Stéblová bude v sobotu zajištěna kyvadlová doprava pod Kunětickou horu. Autobusy budou jezdit v sobotu 21. července od 11 do 16 hodin na festival, v neděli od 2.30 do 4.30 zpět do stanice Stéblová. Návštěvníci festivalu mohou přenocovat během obou festivalových nocí zdarma ve stanovém městečku.

Více: www.ceskehrady.cz