Pořadatelé v čele s Petrem Staňkem a „Dandym“ pozvali do Police nad Metují širokou škálu kapel, které mají přece jen něco společného.
„Hudba je umění, a umění by mělo být současné. Ne ve smyslu rádoby důležitého poselství, ale svou sdělností, tedy především rytmem. Rytmus je základní prvek hudební komunikace. Sezvali jsme tedy hudební skupiny, které hrají rytmickou, energickou a elektrickou hudbu. Odtud název ELETRIX,“ vysvětlil Staněk.


„Eletrika“ bude jiskřit hned na začátku akce (od 20 hodin): o to se jako „předkapela“ postará holandská skupina Hitcar, která dle vlastních slov hraje něco ve stylu „psychidelického noise rocku“.


Na Zděřině to v průběhu večera rozjedou legendární Abraxas ve staré sestavě (i s navrátivším se Ivanem Pelíškem za bicí soupravou), třebíčští Fru Fru s novou posilou – tvořivým Milošem Dvořáčkem taktéž na postu bubeníka, pražští noisoví Wollongong či opavská Expedice Apalucha. Dále se představí zdejšímu publiku dobře známí Sulk, Masterpiece a Annabase. Na malém podiu kromě kapel návštěvníci uvidí špičkové jungle DJ´s z Prahy, kteří je budou bavit až do rána.


Na oficiálních webových stránkách Zděřiny je akce vedena pod názvem „Spacák Rock Fest“. Petr Staněk vysvětluje, proč tomu tak je: „Původní idea akce byla uspořádat komornější oslavu narozenin mě a Dandyho. Nakonec to ale nabralo jiný směr a vznikl z toho regulérní malý festival.“
Eletrix night startuje ve 20 hodin a vstupné bylo pořadateli stanoveno na sympatických 200 korun. Zájemci mohou využít nabídky přespání v chatkách.