Byla již mimo jiné představena v televizním pořadu České televize Toulavá kamera. Soubor dnes zahrnuje na 1200 položek a každoročně je jejím tvůrcem doplňován. Pan Šušlík říká, že by návštěvníci nebyli spokojeni, kdyby každý rok viděli stejné věci. Tak je tomu i v tomto roce, kdy zde přibyl model vozu naší vojenské zdravotní služby z doby před druhou světovou válkou.


Lubor Šušlík je znám i z České televize či našich předních novin a časopisů. Poutavě zde líčí, jak se na konci války zúčastnil dramatických bojů o Český rozhlas v Praze. Ještě předtím se snažil pomoci našim partyzánům. Na olomouckém nádraží však u něj německá hlídka našla granáty a stanný soud jej odsoudil k trestu smrti. Ve zmatku při bombardování se mu podařilo přejít do transportu dělníků určených na nucené práce do říše. Podruhé mu stejný trest hrozil za vystoupení proti komunistickému režimu v roce 1949.


Dnes jej také poznávají mnozí naši turisté při zájezdech do zahraničí jako průvodce. Lubor Šušlík totiž zná pět cizích jazyků. Dne 25. května se dožil osmdesáti let, ale na tento věk rozhodně nevypadá. Říká, že za to může skautská výchova.


Pan Šušlík je totiž velikým zastáncem a vyznavačem tohoto hnutí. Svůj podstatný vliv na tom má i optimistický pohled na život. Jeho příznivci, mezi nimiž jsou i mnohem mladší zástupkyně něžného pohlaví, mu přejí k jeho významnému životnímu jubileu vše nejlepší.

(Václav Sádlo)