Slabost, vyčerpání a problémy se srdcem si u osmaosmdesátiletého herce vyžádaly převoz do nemocnice a následně pobyt na kardiologické klinice.
O nejnovější zprávy o Lukavského zdravotním stavu se zajímají nejen jeho příznivci, ale také blízcí na Vysočině. Poblíž Hlinska má totiž Lukavský chalupu.
Naposledy zavítal na Vysočinu před čtrnácti dny.
„Myslím, že to nebude tak dramatické. V nemocnici není poprvé a v tomto věku to určitě není výjimka,“ nešetří optimismem přítel profesora Lukavského, starosta Kameniček Zdeněk Dřevíkovský.
Radovan Lukavský rozhodně při pobytu na své chalupě nezahálí a také na Vysočině se stále účastní veřejného společenského života.
„Na svůj věk byl až dosud podle mého v dobré kondici. Je jasné, že jinak je rychlý člověk v osmaosmdesáti a v padesáti letech,“ řekl pro Deník Dřevíkovský.
Radovan Lukavský je už více jak 50 let členem činohry Národního divadla, jeho nejznámější jevištní rolí je patrně Hamlet, televizní Václav Thám v F. L. Věkovi.
Jako velmi ceněný recitátor propůjčil svůj kultivovaný hlas při tvorbě pásma hudby a poezie nazvaného Popelka Nazaretská, které vytvořil spolu s východočeským Břízovým chrámovým sborem Kameničky.
Působí také jako vysokoškolský pedagog, na Akademii múzických umění vychoval už několik hereckých generací. Je autorem dvou knih o herectví.
Radovan Lukavský se narodil v roce 1919 v Praze. Těsně před druhou světovou válkou ho přijali na filosofickou fakultu. Když v roce 1939 zavřeli nacisté vysoké školy, začal studovat na konzervatoři. Během války byl nasazený v Německu a po jejím skončení dokončil vysokou školu i konzervatoř. Angažmá získal ihned.
V roce 1995 se Lukavský stal profesorem herectví, v tomtéž roce získal Cenu Thálie za celoživotní mistrovství. Bývalý prezident Václav Havel mu udělil Medaili za zásluhy.