Na premiéru zavítali i někteří z protagonistů, například Ladislav Trojan, Miriam Kantorková, Antonín Hardt, Jan Bendig, David Novotný, Michaela Nosková či Milan Chára. Nechyběli ani Tomáš Magnusek, režisér Petr Šícha a kameraman Milan Hodek.

Film pobaví, dojme i donutí k zamyšlení

Film Školní výlet navazuje tak trochu na Pamětnici, která se točila v Náchodě. Společné mají oba snímky to, že se jedná o příběh kamarádů seniorů, kteří se po letech setkali, a hvězdné herecké obsazení.

Hlavní představitelka Libuše Švormová, alias bývalá zpěvačka Miluška Bínová pozvala partu bývalých spolužáků, dnes již osmdesátiletých seniorů, na výlet do lázeňského hotelu. Tam společně zažívají nejen spoustu úsměvných zážitků, ale i osobních dramat.

Propojení mezi generací seniorů a mladých lidí představuje příběh náctiletého zlodějíčka, který do luxusního lázeňského hotelu nastoupí jako kuchař a prožije tam první velkou lásku ke krásné pokojské. Rolí se zhostili Sandra Nováková a Jan Bendig.

Mezi ty vtipné záběry jistě patří zapomnětlivost postavy Uršuly Klukové, která neustále bloudí po objektu a snaží se najít podle mapy svůj pokoj. Rovněž její setkání s nudistickým způsobem plavání vyvolává salvy smíchu.

Školní výlet se chystá i do multikin

„Reakce na film jsou báječné, zatím jsme ho hráli třikrát a to ve městech, kde vznikal. V Náchodě to bylo zatím asi nejlepší,“ uvedl spokojeně Tomáš Magnusek. Jak dodal, komedii se podařilo dostat i do celé řady kin a multikin v republice, ve kterých se začne postupně promítat.

„Školní výlet bude určitě soutěžit i na letošním Novoměstkém hrnci smíchu,“ potvrdil Tomáš Magnusek s tím, že nyní žije natáčením třetího pokračování filmu Bastardi, ale tématu komedie se určitě bude i nadále věnovat.

„S panem Magnuskem si dobře rozumíme, proto jsem s ním dělala již dva filmy,“ pochvalovala si spolupráci Miriam Kantorková, kterou zaujalo především to, že jako jeden z mála mladých lidí má Tomáš Magnusek rád staré herce a je ochotný pro ně napsat hezký scénář.

„Já jsem ve skutečnosti optimista a velice temperamentní, ale vždycky se s každým dohodnu. Kdežto ve své filmové roli jsem nazvána semetrikou, ale nakonec to dopadne velmi láskyplně,“ směje se herečka.

Obrovskou příležitostí k zahrání si větší filmové role vedle tolika hereckých hvězd byl tento film i pro pořadatele charitativních akcí Davida Novotného. „Doufám, že scény působí tak vtipně a mile, jak jsem plánoval a už nyní se těším na další natáčení, a to snímku Jedlíci, který chystá opět Tomáš Magnusek,“ informoval Novotný.