„Kolotočáři letos nepřivezli žádnou extrémní atrakci, chyběly zde oblíbené kolotoče pro starší děti a dospělé," posteskl si Martin Staněk z Městského úřadu v České Skalici, který se na organizaci posvícení spolupodílel. Naopak spokojení byli rodiče menších dětí. „Naše děti byly spokojené, jezdily na autodromu i na létajících kačerech, líbil se jim skákací hrad a houpačky," potvrdila žena středního věku, která si nepřála být jmenovaná.

Sobotní večer zpestřilo vystoupení červenokostelecké kapely Nanovor, která objíždí rockové tancovačky již 29 let. Také letos přišla hojná návštěva. Pořádající členové SDH Malá Skalice byli spokojeni. Na letním parketu se vystřídalo téměř pět stovek diváků.

Vystoupení Nanovoru k Maloskalickému posvícení jednoznačně patří. Letos se na pódiu vystřídal s další legendární kapelou. Na tancovačky se totiž vrací českoskalická skupina Experiment. To je letitá parta, která později vystupovala jako The Ňadras. Jedná se prakticky o původní sestavu, jen na místo bubeníka nastoupila „mladá krev".

Hasiči v neděli připravili ještě program pro děti v podání skupiny Trio Rio z Hradce Králové. Stejná sestava zahrála i večer pro dospělé. Odpolednímu dětskému programu vévodilo vystoupení kouzelníka. Podvečer ale částečně narušil déšť.

Jan Holý