Zmíněný svátek se v naší republice začal slavit v roce 1923 na popud Alice Masarykové, ale s příchodem komunismu ho vytlačil Mezinárodní den žen. Svobodně se Den matek začal opět připomínat až po roce 1989. A co chystají pro své nejbližší na zítřek někteří námi oslovení lidé z našeho okresu?
„Den Matek je hezký svátek. Myslím si, že si jej maminky jednou za rok určitě zaslouží. Já té své daruji nejspíš květinu,“ sdělil Aleš Trojtl z Police nad Metují.


Na obdarování své velmi blízké osoby nezapomene ani Lenka Vlčková z Červeného Kostelce, která jezdí s rodinou vždy na Den matek ke své maminkce i tchýni, popřejí jim a obdarují kytičkou, kterou mají rádi. „Je moc dobré, že tento svátek existuje a může se tak maminkám poděkovat. Jsou to totiž osoby s velikým „O“. Teprve až když se člověk stane matkou, pozná, co všechno musí taková žena zvládat,“ uvedla Lenka Vlčková.


Na Den matek prý nezapomínají ani v červenokosteleckém Domě s pečovatelskou službou. Personál pro obyvatele připravil ve čtvrtek besídku a jedna pečovatelka dokonce natrhala konvalinky a své klientky jimi obdarovala.